Робота за кордоном: переваги та недоліки


Робота за кордоном: переваги та недоліки


Для українського суспільства сьогодні поїздка на заробітки за кордон — це нормальна і цілком прийнятна практика. Однак під час такої подорожі довжиною в кілька місяців варто раціонально оцінювати можливості. Якщо ви їдете вперше, то краще ще на березі дізнатися про переваги та недоліки вашої потенційної поїздки.

Можливі вакансії та перспективи

Оскільки українці частіше їздять в сусідню Польщу і Європу, найбільш популярними вакансіями там можна вважати комплектувальників, операторів конвеєру, столярів, металургів. Вартість оплати праці вище, ніж на цих же посадах в Україні. Тому в цьому аспекті робота за кордоном виявляється більш вигідною. В інших державах популярними стають вакансії менеджерів, фахівців з продажу (за умови знання мови), няні, доглядальниці та покоївки.

Висока оплата — не єдина перевага, серед інших плюсів:

  • можливість практикувати іноземну мову — вибирайте країну, де це можливо;
  • шанс отримати дозвіл на проживання або хоча б затриматися в іншій країні;
  • туристичні аспекти — в будь-якій країні можна знайти цікаві й незвичайні локації.

Отже, навіть тимчасова праця за кордоном може паралельно з фінансовою вигодою приносити й інші позитивні чинники. Документи до більшості країн оформлюються легко, особливо якщо це популярні трудові міграційні напрямки для українців.

Недоліки: чого очікувати?

Недоліки від праці за кордоном більшою мірою будуються на системі порівняння з українським побутом та структурою роботи. Тож треба пам’ятати про те, що:
  • умови праці можуть відрізнятися від звичних — наприклад, ненормований робочий графік (оплачується відповідно);
  • збільшені витрати на оренду житла та харчування через інший рівень життя;
  • страх зв’язатися зі шахраями.
Останній пункт на сьогодні майже повністю виключено, адже галузь працевлаштування за кордоном має вже досить великий досвід. Перевірені вакансії можна знайти на OLX Робота. Можна вибрати потрібну країну та починати пошук, не відходячи від локації.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK


Эксклюзив MIGnews: Чехия в локдауне

В Чехии 15000 новых случаев в день и страна занимает второе место в мире по уровню смертности на душу населения за семь дней. Так что же пошло не так?