Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Австралія замість вугілля дасть Україні $20 млн на енергосистему | Фото: pixabay.com

Австралія замість вугілля дасть Україні $20 млн на енергосистему

Австралія замість вугілля, яке просив Київ, вирішила передати Україні 20 млн дол на зміцнення енергосистеми. Ці кошти будуть передані до "Фонду енергетичної підтримки України", який управляється як Україною, так і Єврокомісією, повідомляє АВС.

Як пояснила міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг, відправляти кошти, а не вугілля безпосередньо, дешевше та простіше.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Нагадаємо, з грудня 2023 року Україна зробила два окремі запити на вугілля з Австралії, однак федеральний уряд висловив небажання їх задовольнити. І це попри те, що на початку повномасштабного вторгнення РФ Австралія постачала вугілля Україні.

Але тепер уряд виділить ще 31 млн дол. на підтримку - 20 млн дол. на енергетичний фонд і 11 млн дол. як додаткову гуманітарну допомогу, і їх буде спрямовано насамперед до Управління ООН з координації гуманітарних питань, що опікується такими предметами першої необхідності, як їжа, вода та житло.

Частина коштів також піде безпосередньо на підтримку людей з обмеженими можливостями через Партнерство ООН з прав людей з обмеженими можливостями.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK