Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Блекаут інтернету - не перешкода: у гру вступає оптоволокно | Фото: pixabay.com

Блекаут інтернету - не перешкода: у гру вступає оптоволокно

У сучасному світі інтернет став невід'ємною частиною повсякденного життя, яку можна порівняти за значущістю з такими комунальними послугами, як електрика і водопровід. Однак, що робити, коли відбувається аварійне відключення електроенергії? Традиційні види підключення до мережі, такі як кабельний і DSL-інтернет, перестають функціонувати, залишаючи користувачів у повній ізоляції і без можливості спілкування.

Рішенням цієї проблеми може стати використання оптоволоконного інтернету. Оптоволокно - це передова технологія передавання даних, яка дає змогу забезпечити стабільне та надійне під'єднання до мережі навіть у разі вимкнення електроенергії. Як саме провести оптоволокно в будинку і позбутися проблем з відключенням інтернету, діляться досвідом наші колеги з РБК-Україна.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Перехід на оптоволоконний інтернет може означати не тільки більш надійне з'єднання, а й можливість залишатися в онлайн-режимі навіть в умовах непередбачуваних ситуацій, таких як аварійне відключення електрики. Розгорнувши оптоволоконний кабель у своєму будинку, ви отримаєте безперервний доступ до мережі, що зробить ваше життя комфортнішим і безпечнішим.

Як працює оптоволокно

В основі технології волоконної оптики лежать найтонші, як волосся, скляні або пластикові нитки, які називаються оптичними волокнами. Світлові сигнали рухаються ними з неймовірною швидкістю, передаючи інформацію на величезні відстані з мінімальними спотвореннями.

На відміну від традиційних мідних кабелів, що використовуються в кабельному та DSL-інтернеті, оптоволокно стійке до електромагнітних перешкод і має значно менші втрати сигналу. Це означає неймовірно високу швидкість інтернету, неперевершену надійність та дійсно перспективне з'єднання.
 

Як підключити оптоволоконний інтернет
 

Першим кроком у впровадженні оптоволоконного інтернету є ретельне планування процесу підключення.

Спочатку переконайтеся, що ваш регіон має покриття від провайдера оптоволоконного інтернету. Для цього перейдіть на сайт провайдера або зателефонуйте на гарячу лінію та з'ясуйте, чи є технічна можливість підключення оптоволокна.

Після цього виберіть найвигідніший тарифний план для вашого побуту чи бізнесу. Наприклад, серед можливих варіантів можуть бути такі:

 • до 100 Мбіт/с
 • 200 Мбіт/с
 • 1000 Мбіт/с і вище

Переваги оптоволокна

Неперевершена надійність

На відміну від кабельного та DSL-інтернету, оптоволокно несприйнятливе до коливань погоди та електромагнітних перешкод. Це означає надійне з'єднання, на яке ви завжди можете покластися.

Мінімальна затримка

Затримка (latency) - це час, необхідний для передачі даних між вашим пристроєм і сервером. Оптоволоконний інтернет відрізняється неймовірно низькою затримкою, що робить його ідеальним вибором для онлайн-ігор, відеоконференцій та будь-яких програм, що потребують миттєвого відгуку.

Технологія майбутнього

Технологія оптоволокна з легкістю справляється з вимогами до інтернет-трафіку, що постійно зростають. У міру того, як ми все більше залежимо від додатків з високою пропускною здатністю, оптоволокно ідеально підходить для задоволення потреб майбутнього.

На що звертати увагу при виборі оптоволокна

 • перевірте, яку максимальну швидкість інтернету пропонує провайдер, щоб вибрати тариф, який закриватиме всі потреби щодо завантаження та розвантаження даних
 • надійний провайдер повинен мати сервіс підтримки 24/7, щоб допомогти оперативно вирішити будь-які технічні проблеми
 • порівняйте ціни на тарифи у різних провайдерів
 • переконайтеся, що ви розумієте умови контракту, гарантії та можливості у разі виникнення проблем чи змін у послугах
 • Перегляньте наявність додаткових послуг
 • перевірте наявність у провайдера необхідних сертифікатів, наприклад ISO/IEC 27001 - міжнародний стандарт безпеки даних
 • ознайомтеся з відгуками

Вартість встановлення оптоволокна в Україні в 2024 році

Ціна установки оптоволоконного інтернету в Україні в 2024 році може змінюватись в залежності від кількох факторів:

Регіон

У великих містах ціни, як правило, вищі, ніж у невеликих населених пунктах.

Інтернет провайдер

У різних провайдерів можуть бути різні ціни на встановлення.

Довжина кабеля

Чим довше кабель, тим вищою буде ціна.

Складність встановлення

Якщо для прокладання кабелю потрібно виконати додаткові роботи, наприклад, буріння або прокладання через стіни, це призведе до збільшення вартості.

У середньому вартість установки оптоволокна в Україні в 2024 році становить від 1000 до 5 000 гривень.

Важливо

 • Перед тим, як замовляти підключення оптоволокна, рекомендується порівняти ціни у різних провайдерів у вашому регіоні
 • Уточніть у провайдера, чи включена у вартість встановлення абонентська плата за перший місяць
 • Дізнайтеся, які додаткові послуги входять у вартість установки, наприклад, налаштування роутера

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK