Рада пішла на "канікули": зміну кадрів у Кабміні перенесли на серпень, - ЗМІ
Канада готується внести КВІР у список терористичних угруповань

Канада готується внести КВІР у список терористичних угруповань

Канада готується внести іранський КВІР до списку терористичних організацій і може зробити заяву вже цього тижня, повідомляє Канадська радіомовна корпорація.

CBC з посиланням на кілька джерел повідомляє, що деталі цього заходу ще не остаточно узгоджені.

Опозиційні законодавці вже давно вимагають включення КВІР до списку, але ліберальний уряд прем'єр-міністра Джастіна Трюдо поки що відмовляється, заявляючи, що це загрожує непередбаченими наслідками.

У жовтні 2022 року Оттава заявила, що такий крок може несправедливо захопити іранців у Канаді, які втекли з країни, але були призвані до армії, коли ще перебували в Ірані.

Офіс міністра закордонних справ Мелані Жолі поки не доступний для коментарів щодо звіту CBC.

Канада вже включила зарубіжний підрозділ КВІР, «Кудс» до списку терористичних угруповань. Оттава розірвала дипломатичні відносини з Тегераном у 2012 році.

Як повідомляє CBC, як тільки група внесена до списку терористів, поліція може звинуватити будь-кого, хто фінансово чи матеріально підтримує групу, а банки можуть заморозити активи.

У жовтні 2022 року Канада заявила, що заборонить вищому керівництву КВІР в'їзд до країни, і пообіцяла більш цілеспрямовані санкції. Тоді віце-прем'єр Христя Фріланд заявила, що "КСІР - терористична організація".

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK