В Україні оцінили, як пройшов саміт НАТО у Вашингтоні
WSJ: Росія закидає шпигунів у Словенію зі студентських віз

WSJ: Росія закидає шпигунів у Словенію зі студентських віз

У Словенії виявили масовий приплив "літніх студентів" із Росії. Уряд запідозрив розвиток шпигунської диверсійної мережі.

Це прибуття "учнів" почалося два роки тому і збіглося з масовою висилкою з Європи дипломатичних співробітників, запідозрених у шпигунській діяльності.

Тому влада Словенії вважає, що РФ після такого кроку зіткнулася з неможливістю використовувати колишні канали відправлення шпигунів до Європи. При цьому Кремль вирішив компенсувати нестачу своїх шпигунів у Словенії через відправку в країну "студентів", багатьом з яких по 40-50 років.

У березні уряд Словенії вирішив депортувати з країни щонайменше вісім студентів із РФ, а причиною цього стало поширення проросійської пропаганди.

Наприкінці 2022 року в місті Любляна затримали офіцерів Служби зовнішньої розвідки РФ Артема і Ганну Дульцових, які за легендою представлялися громадянами Аргентини.

Дульцови легалізувалися в країні ще задовго до вторгнення РФ, але викриттям словенських спецслужб взялися вже під час війни в Україні.

У 2022 році пара також почала шпигувати за діяльністю Агентства ЄС із співробітництва органів регулювання енергетики, тому їх вирішили затримати.

Сім'ї Дульцев загрожує до восьми років ув'язнення, а в колонії вони вже провели 18 місяців. При цьому WSJ зазначає, що російських агентів можуть обміняти, цим питанням був стурбований колишній секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев.

З початку вторгнення в Україну низка країн Заходу зіштовхнулася зі шпигунською діяльністю з боку РФ. Це особливо торкнулося тих держав, які надають Україні допомогу.

Нещодавно генсек НАТО Йенс Столтенгберг повідомив, що члени Альянсу мають намір вжити більш жорстких заходів проти російських шпигунів.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK