Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Як продати нерухомість в Україні, перебуваючи за кордоном: поради юриста | Фото: pixabay.com

Як продати нерухомість в Україні, перебуваючи за кордоном: поради юриста

Продаж нерухомості в Україні можливий навіть за відсутності власника в країні. Це можна зробити дистанційно, що особливо актуально для тих, хто тимчасово проживає за кордоном.

Про ключові кроки, які необхідно зробити для успішного продажу нерухомості дистанційно, розповіла в коментарі РБК-Україна юристка АО "Місечко та Партнери" Наталя Назарко, підтвердивши, що власники нерухомості, які перебувають за кордоном, справді можуть досить ефективно управляти своєю власністю і проводити операції з нею, не повертаючись в Україну.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Чи потрібно їхати в Україну, щоб продати квартиру

Вирішити питання з продажем квартири українці можуть і дистанційно, навіть якщо вони при цьому перебувають за кордоном і не можуть приїхати особисто. Щоб це зробити, потрібно надати доручення людині, яка перебуває в Україні, пояснює Наталія Назарко.

Таке доручення можуть видати як у консульській установі, так і в іноземного нотаріуса.

Посвідчення довіреностей консульством за кордоном відбувається в порядку і за правилами законодавства України. І, що важливо, українською мовою, і не потребує легалізації (лише внесення до державного реєстру довіреностей), зазначає співрозмовниця.

"Довіреності, що засвідчуються нотаріусами іноземної держави, засвідчують за законодавством іноземної держави та потребують перекладу на українську мову і легалізації, зокрема шляхом проставлення Апостиля", - каже Назарко.

Можливий алгоритм дій:

  1. Насамперед потрібно записатися на прийом до консульської установи для посвідчення довіреності на право розпорядження нерухомим майном в Україні;
  2. Після посвідчення такої довіреності слід надіслати її повіреному в Україну для подальшого внесення довіреності до реєстру довіреностей;
  3. Повірений на підставі довіреності протягом двох місяців має право укласти договір щодо відчуження майна, яке належить довірителю.
Зазначимо, Київ залишається одним із найпопулярніших міст для оренди квартири. Вартість житла залежить від району столиці, а також від площі та ремонту нерухомості.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK