Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Українцям пропонують безкоштовне житло в Литві: умови

Українцям пропонують безкоштовне житло в Литві: умови

Від початку великої війни в Україні Литва прийняла десятки тисяч наших біженців. Крім того, місцеві підприємства приваблюють українців до роботи безкоштовним житлом і відсутністю мовного бар'єру. На яких умовах українці можуть отримати безкоштовне житло повідомляє Міграційна платформа EWL. 

Від початку повномасштабного вторгнення РФ роботу в Литві знайшли близько 32,4 тисячі громадян України зі статусом тимчасового захисту (з майже 86 тисяч, зареєстрованих у Міграційній службі Литви).

При цьому країна готова працевлаштувати ще більше українців на тлі очікуваного зростання економіки на 1,6% і низького рівня безробіття.

Для легалізації та роботи в Литві громадяни України мають отримати статус тимчасового захисту. Він дає право на роботу і проживання в країні на один рік з можливістю продовження.

Такий статус надають тим, хто на момент повномасштабного вторгнення (саме 24 лютого 2022 року) перебував в Україні. Альтернативний варіант - гуманітарна віза, процедура отримання якої також нескладна.

Як отримати безкоштовне житло

З початком сезонних робіт у квітні кількість вакансій для громадян України суттєво зросла. Наразі кількість пропозицій роботи для громадян України, зареєстрованих у службі зайнятості, близько 2 тисяч.

Литва потребує працівників у багатьох галузях, особливо у виробництві, будівництві, охороні здоров'я, виробництві продуктів харчування та сфері гостинності.

За словами керівниці міжнародної рекрутації EWL Маргарити Нестеренко, литовський ринок праці насичений різного роду вакансіями для українців.

"Литва залишається однією з країн, де найлегше працевлаштуватися громадянам України. Це можна зробити за один день на основі тимчасового захисту або гуманітарної візи", - додала вона.

Експертка зазначила, що для працівників надають житло безкоштовно або житло за невисоку доплату.

"І часто це житло готельного типу у великих містах або передмістях, оскільки там розташовані підприємства", - уточнила Нестеренко.

Як щодо мовного бар'єру

Ще одним «бонусом» для українців є велика кількість вакансій, де не потрібно знати литовську мову.

За словами Нестеренко, на деяких підприємствах уже почали працевлаштовувати перекладачів для українських працівників.
Українською мовою навіть прописують робочі інструкції.

"Крім того, що часто можна знайти спільну мову російською, враховуючи, що цю мову знають у Литві", - додала представниця EWL. 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK