Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Польща дозволила Україні стріляти по РФ. Позиція США незмінна | Фото: pixabay.com

Польща дозволила Україні стріляти по РФ. Позиція США незмінна

Умовний Захід зобов'язаний надавати озброєння Україні, яка сьогодні відбиває широкомасштабну військову агресію РФ. Впевненість у цьому висловив президент Польщі Анджей Дуда під час візиту до столиці Чехії Праги, підкресливши, що на фронті України артилерійські снаряди мають вирішальне значення.

Висловлюючись про агресію РФ, Дуда підкреслив: Захід має зробити все, щоб допомогти Україні в захисті, адже в разі успіху Москви в поразки Києва в цій війні буде стратегічна загроза для всього Атлантичного регіону, повідомляє Polskie Radio.


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

У цьому контексті Дуда відзначив велике значення чеської ініціативи щодо передачі Силам оборони України боєприпасів. Польський лідер назвав це однією з основних пропозицій для зміцнення української обороноздатності в дуже короткий період часу, яка «має повну політичну та фінансову підтримку польської сторони».

Анджей Дуда також підтвердив готовність Польщі до ефективного транспортного озброєння для української армії.

У своєму Х (Twitter) Дуда написав, що польська сторона "з радістю приймає" заявку Чехії про готовність доставити 800 тисяч артилерійських снарядів в Україну".
А ось позиція США щодо застосування американської зброї українськими військами по території Росії залишається незмінною, про що повідомив речник Державного департаменту США Метью Міллер на брифінгу.

"...наша політика полягає в тому, що ми не заохочуємо і не забезпечуємо можливостей для ударів України за її межами. Але якщо ви подивитеся на широкий контекст нашої політики, ми чітко дали зрозуміти, що в України немає більшої підтримки, ніж з боку Сполучених Штатів", - сказав Міллер.

Він підкреслив, що США не тільки роблять заяви, а й забезпечують українську армію конкретними пакетами військової допомоги. США також продовжують відігравати лідерську роль у діях коаліції з понад 50 країн світу на підтримку України.

"Ми також підтверджуємо це заходами, які вживаємо, щоб притягнути Росію до відповідальності", - додав речник Держдепу.

Як повідомляв Mignews.ua, раніше президент Франції Емманюель Макрон заявив, що світ має дозволити Україні "нейтралізувати військові бази, з яких запускаються ракети", тобто, стріляти по законних об'єктах на території РФ. Дозволила використовувати свою зброю і Швеція. Водночас інші країни коаліції закликали Швецію "почекати з системою Gripen". Про це повідомив міністр оборони цієї країни Пол Йонсон, пов'язавши таке прохання з тим, що "зараз основна увага приділяється впровадженню системи F-16".

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK