Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Чи можуть чоловіки з подвійним громадянством виїхати з України

Чи можуть чоловіки з подвійним громадянством виїхати з України

Посольство США повідомило, що виїзд чоловіків-українців віком від 18 до 60 років, які мають подвійне громадянство, з України заборонено. На це відреагували в ДПСУ, назвавши повідомлення некоректним і нагадавши, що українське законодавство забороняє мати множинне громадянство і такі норми діяли завжди. Про це заявив речник ДПСУ Андрій Демченко, пише РБК-Україна

Що заявили в посольстві США

У вівторок, 4 червня посольство США в Україні на своєму сайті повідомило, що від початку червня Україна нібито заборонила військовозобов'язаним чоловікам у віці від 18 до 60 років із подвійним громадянством, які постійно проживають за кордоном, виїжджати з країни.

"Українське законодавство не визнає подвійного громадянства. Таким чином, під час перебування в Україні американсько-українські подвійні громадяни розглядаються виключно як громадяни України, і на них поширюються права та обов'язки громадян України. Відповідно до воєнного стану в Україні чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено залишати країну", - йдеться в заяві.

У посольстві додають, що, мовляв, раніше громадяни зазначеної групи могли в'їжджати в Україну і потім виїжджати з неї, якщо вони знімали з обліку своє місце проживання і реєстрували американське місце проживання.

"За нашою інформацією, цей виняток було скасовано з 1 червня", - додали в посольстві США.

Українські прикордонники роз'яснили ситуацію

Українські прикордонники роз'яснили ситуацію

Зі свого боку речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко назвав формулювання, яке поширюють на різних ресурсах, про те, що «українців із подвійним громадянством тепер не випускатимуть із країни», м'яко кажучи, не коректним.

"Укотре можу зазначити, що в Україні заборонено подвійне громадянство. Навіть якщо громадяни України мають паспорт іншої країни, вони насамперед розглядаються виключно як громадяни України і на них поширюються права та обов'язки громадян України", - заявив Демченко.

Він пояснив, що подібні норми діяли й раніше.

"І, наприклад, на кордоні прикордонники неодноразово виявляли громадян нашої країни, які на паспортному контролі видавали себе за іноземців. Такі громадяни завжди притягуються до визначеної законодавством відповідальності", - зазначив Демченко.

Водночас, за його словами, не варто плутати з громадянами України, які постійно проживають за межами України і мають у своїх документах відповідні відмітки про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання та відмітки (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України.

"Раніше такі громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років на час воєнного стану також мали можливість виїжджати за межі України. Однак зі зміною норм законодавства тепер така можливість для них обмежена", - підсумував Демченко.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK