Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Календар Mignews.ua: 1 червня 2024 року | Фото: pixabay.com

1 червня: події, дати, прикмети, іменинники

У нашому календарі ми розповідаємо про важливі дати, цікаві події, а також звертаємо увагу на прикмети дня і, звичайно ж, вітаємо іменинників із Днем ангела.

Отже, 1 червня 2024 – 829-й день російської агресії (day 829 Russian aggression)

Віряни вшановують пам'ять святого мученика Юстина філософа і тих, що з ним. 


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Сьогодні, червня, відзначають: Міжнародний день захисту дітей; Всесвітній день батьків; Всесвітній день нарцисичного насильства; Всесвітній день молока; Всесвітній день відповідального туризму; День носіння сукні; День ходіння босоніж; Всесвітній день рифа.

Міжнародний день захисту дітей

Це свято було офіційно започатковане в листопаді 1949 року в Парижі під час засідання Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Воно було створене для привертання уваги до питань збереження здоров’я та добробуту дітей, особливо в повоєнні часи.

1959 року було ухвалено Декларацію прав дитини, яка затвердила рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку. В Україні це свято святкують від 1998 року.

Всесвітній день батьків

Це свято було започатковане Генеральною асамблеєю ООН 2012 року і приурочене до Міжнародного дня захисту дітей. Метою Всесвітнього дня батьків є підкреслення ролі сім’ї у формуванні загальнолюдських цінностей та важливості батьків у вихованні дітей. Цей день покликаний звернути увагу на надзвичайно важливу роль батьків, які, незалежно від їх раси, віри чи національності, є головними вихователями для своїх дітей.

Всесвітній день нарцисичного насильства

Нарцисичне насильство – це форма емоційного насильства, яка включає маніпуляцію, газлайтинг та інші форми контролю з боку особи з нарцисичними рисами характеру. Цей день допомагає поширити інформацію про цю проблему та надати підтримку тим, хто зазнав нарцисичного насильства. Він також нагадує, що ніхто не заслуговує на аб’юзивне ставлення і що зцілення можливе за наявності відповідних ресурсів і підтримки.

Всесвітній день молока

Це міжнародний день, встановлений 2001 року Продовольчою та сільськогосподарською організацією (ФАО) ООН, щоб визнати важливість молока як всесвітньої їжі. Він надає можливість привернути увагу до діяльності, яка пов’язана з молочним сектором, та підвищити обізнаність щодо важливості молочних продуктів для здорового харчування.

Всесвітній день відповідального туризму

Його святкують у перший робочий день червня, починаючи від 2006 року. Цей день присвячений підвищенню обізнаності про важливість відповідального туризму, який зводить до мінімуму негативний соціальний та екологічний вплив, підвищує добробут приймальної сторони та покращує сервіс у туристичній галузі. "Золоте" правило відповідального туризму полягає у тому, щоб відноситись до інших так, як ти хочеш, щоб відносились до тебе.

День носіння сукні

Традиція святкування була започаткована 17 квітня 2010 року у США після обговорення елегантності жіночої сукні та культури її носіння.

День ходіння босоніж

Свято було створене з метою підтримки людей, які постраждали від стихійних лих. Цей день був заснований організацією “Soles4Souls” після цунамі 2004 року. Від того часу, починаючи від 2005 року, було зібрано більше 40 мільйонів пар взуття, які були передані дітям та дорослим із малозабезпечених сімей.

Всесвітній день рифа

Цей день був започаткований 2010 року з метою привернення уваги громадськості до коралових рифів. Коралові рифи – це живі організми, які складаються з великої кількості поліпів і є домом для десятків тисяч морських істот.

Народилися:
 • 1076 рік – Мстислав Великий – Великий князь Київський, найстарший син Володимира Мономаха;
 • 1903 рік – Василь (Величковський) – новомученик Української греко-католицької церкви, релігійний діяч, єпископ УГКЦ, редемпторист;
 • 1923 рік – Сергій Рябченко – український художник-графік.
Ще цього дня – 1 червня – у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

🔸794 – король Карл Великий відмовляється підкоритися рішенням VIII Вселенського собору 787 року, що стосувалися поклоніння іконам – на соборі франкських богословів, що проходив у Франкфурті-на-Майні, він утверджує свою незалежність від Візантії попри те, що це йшло всупереч волі папи Адріана I;
🔸1475 – османський флот під командою великого візира і капудана-паші Гедик Ахмеда починає облогу Кафи;
🔸1494 – у казначейських звітах Шотландського королівства зафіксували першу письмову згадку про шотландське віскі;
🔸1533 – коронують Анну Болейн, нову королеву-консорт (у шлюбі з англійським королем Генріхом VIII);
🔸1652 – починається битва під Батогом між союзною армією Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої під командуванням Мартина Калиновського;
🔸1831 – під час дослідження Арктики англійський мандрівник Джеймс Кларк виявляє місцезнаходження Північного магнітного полюсу Землі;
🔸1845 – зафіксували рекордний за дальністю переліт домашнього голуба –  він подолав відстань довжиною 11 тисяч кілометрів (Намібія-Лондон) за 55 днів;
🔸1893 – у Берліні відбувається прем'єра опери Дж. Верді "Фальстаф";
🔸1919 – розпочинається загальний наступ військ Армії УНР на протибільшовицькому фронті;
🔸1935 – у Великій Британії запроваджують номерні знаки до автомобілів і обов'язкове здавання екзаменів на водійські права;
🔸1938 – у США виходить 1-ше число журналу коміксів "Асtіоn Comics", в якому з'явився славнозвісний нині Супермен;
🔸1946 – за вироком трибуналу у Бухаресті страчують пронацистського диктатора Румунського королівства (1940-1944) генерала Йона Антонеску;
🔸1958 – під час політичної кризи, пов'язаної з повстанням в Алжирі, Шарль де Голль стає прем'єр-міністром Франції;
🔸1961 – сингл Елвіса Преслі "Surrender" виходить на першу сходинку британського хітпараду;
🔸1969 – у Канаді на радіо і телебаченні забороняють рекламу тютюнових виробів;
🔸1980 – починає роботу перший цілодобовий інформаційний канал Cable News Network (CNN), який, за словами його власника Теда Тернера, буде в етері "до кінця цього світу";
🔸1990 – на екрани США виходить фільм "Згадати все" за участю Арнольда Шварценеггера.

Церковне / народне свято

1 червня в церковному календарі – день пам’яті святого мученика Юстина філософа і тих, що з ним. Юстин Філософ був релігійним філософом, богословом, учителем Церкви та одним із перших християнських апологетів. Він народився приблизно 100 року в Наблусі, на Західному березі річки Йордан, і помер 165 року в Римі, де його обезголовили.

Юстин отримав грецьку освіту і спочатку відвідував школу філософів-стоїків, але згодом звернувся до християнства після зустрічі зі старим сирійським або палестинським християнином. Він заснував у Римі філософську школу, де навчав "істинній філософії" – проголошував науку про Ісуса Христа.

Наші предки цього дня не йшли на город, тому що вважали, що дата не є для цього сприятливою. Вечір 1 червня обов'язково проводили наодинці з коханою людиною. У народі вірили, що тоді сім'я буде щасливою.

1 червня: що не можна робити
 • Не можна згадувати про те, що ви бачили уві сні.
 • Заборонено ставити паркан – в будинку станеться пожежа.
 • Краще не ледарювати.
1 червня: народні прикмети
 • Вранці веселка – чекайте на дощ.
 • Зоря має яскравий червоний колір – жито буде наливатися.
 • Вранці чисте і ясне небо – до гарного урожаю жита.
 • Вітер західний – найближчі дні погіршиться погода.
 • На небі хмари, але квіти жовтців не закрилися – дощу не буде.
 • Дощить – до великого урожаю льону.
Іменини: Віра, Гаврило, Павло.

Талісман 1 червня: соколине око.
Один із різновидів напівпрозорого кварцу. Здавна вірили, що соколине око має сильні захисні властивості.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK