Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Календар Mignews.ua: 2 червня 2024 року | Фото: pixabay.com

2 червня: події, дати, прикмети, іменинники

У нашому календарі ми розповідаємо про важливі дати, цікаві події, а також звертаємо увагу на прикмети дня і, звичайно ж, вітаємо іменинників із Днем ангела.

Отже, 2 червня 2024 – 830-й день російської агресії (day 830 Russian aggression)

Віряни вшановують пам'ять святого Никифора. 


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Сьогодні, червня, відзначають: День працівників місцевої промисловості; День меліоратора в Україні; День очищення водойм; День працівників водного господарства в Україні; Міжнародний день людей які подолали рак; Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля; Всесвітній день боротьби з розладами харчової поведінки; Всесвітній день боротьби зі шкідниками.

День працівників місцевої промисловості

Це свято було встановлено згідно з Указом Президента України від 20 серпня 2002 року № 726/20021, ураховуючи вагомий внесок працівників місцевої промисловості у розвиток економіки держави. Свято припадає на першу неділю червня.

День меліоратора в Україні

Ще одне професійне свято, яке припадає на першу неділю червня. Меліорація, що в перекладі з латинської означає "поліпшення", включає в себе комплекс технічних і організаційно-господарських заходів, спрямованих на радикальне поліпшення земель та оздоровлення природного середовища.

День очищення водойм

Припадає на першу неділю червня. Святкування Міжнародного дня очищення водойм почалося від 1995 року і має на меті привернути увагу до проблеми забруднення водойм. За сприятливої погоди дайвери та активна молодь з різних міст та країн займаються очищенням водойм та узбережжя, підіймаючи сміття з дна та прибираючи береги.

День працівників водного господарства в Україні

Святкується в першу неділю червня. Це професійне свято було офіційно встановлено 18 березня 2003 року Указом Президента України. Вода є джерелом всього живого на Землі, тому раціональне використання водних ресурсів, забезпечення населення та підприємств промисловості водою, економний розподіл, збереження та відведення води є важливими завданнями працівників водного господарства.

Міжнародний день людей які подолали рак

Припадає на першу неділю червня Це день, коли вшановуються всі, хто зіткнувся з раком: ті, хто перебуває на стадії лікування, хто в ремісії, хто зазнав рецидиву, а також їхні родичі, друзі та медичні працівники, які борються з цією хворобою щодня.

Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля

Цей день було започатковано 2012 року з ініціативи Французької асоціації досліджень гідраденіту. Метою цього дня є поширення інформації про гідраденіт, також відомий як супуративний гідраденіт або хвороба Вернейля, який діагностують у 1% жінок та чоловіків від всього населення планети.

Всесвітній день боротьби з розладами харчової поведінки

Це важливий день, який був започаткований 2016 року і має на меті підвищити обізнаність про такі захворювання, як анорексія, булімія та компульсивне переїдання. Він є нагодою для організацій та активістів з усього світу об’єднатися, щоб розвінчати міти про розлади харчової поведінки, поширити інформацію про ці захворювання та підтримати людей, які від них страждають.

Всесвітній день боротьби зі шкідниками

Цей день також відомий як Всесвітній день обізнаності про шкідників. Він припадає на першу неділю червня та має на меті підвищити обізнаність про проблеми, пов’язані зі шкідниками, та необхідність їх контролю для забезпечення здоров’я людей, збереження продовольчої безпеки, захисту довкілля та запобігання економічним втратам, що можуть бути спричинені шкідниками.

Народилися:
  • 1942 рік – Едуард Кірич – український художник-аніматор, художник та сценарист, лауреат Шевченківської премії, народний художник України;
  • 1946 рік – Ярослав Лупій – український кінорежисер;
  • 1953 рік – Володимир Барна – український поет, журналіст, громадський діяч.
Ще цього дня – 2 червня – у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

🔸455 – вандали захоплюють Рим, після чого грабують його протягом двох тижнів;
🔸1537 – спеціальною буллою Папа Римський Павло III визнає індіанців людьми з душами і забороняє перетворення їх на рабів;
🔸1652 – під Батогом козацько-татарські війська під керівництвом Богдана Хмельницького розгромлюють армію Речі Посполитої на чолі з М. Калиновським;
🔸851 – штат Мен (США) першим вводить на своїй території "сухий закон";
🔸1857 – Джеймс Ґіббс з Вірджинії отримує патент на однониткову стіжкову швейну машинку;
🔸1859 – на острові Хонсю (Японія) засновують місто Йокогама;
🔸1896 – італієць Ґульєльмо Марконі отримує патент на радіо;
🔸1924 – американський Конгрес надає громадянство усім американським індіанцям;
🔸1953 – відбувається коронація Єлизавети ІІ, королеви Великої Британії;
🔸1996 – Україна офіційно втрачає статус ядерної держави;
🔸2010 – депутати Національної асамблеї Квебеку одностайно приймають законопроєкт про визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу та проголосили День пам'яті жертв Голодомору.

Церковне / народне свято

2 червня в церковному календарі – день пам’яті святого Никифора. Одна з найвідоміших історій пов’язана зі святим Никифором з Антіохії Сирійської, який жив у часи імператорів Валеріана та Галлієна. Він став відомим через свою відданість і віру, а також через трагічну історію зі своїм другом, пресвітером Саприкієм.

Згідно з переказами, Никифор і Саприкій були дуже близькими, але після конфлікту між ними, Саприкій відмовився пробачити Никифора, навіть коли той просив прощення. Під час переслідувань християн, Саприкій був засуджений до смерті, але перед стратою він відрікся від своєї віри. Никифор же, навпаки, заявив про свою віру і був страчений замість Саприкія.

У народі вважалося, що потрібно сплести вінок з в'юна. Дівчата під час цієї роботи обов'язково думали про майбутнє. Вірили, що тоді намріяне точно здійсниться.

2 червня: що не можна робити
  • Заборонено ходити до лісу.
  • Не варто гучно веселитися, святкувати.
  • Не можна з'ясовувати стосунки, лаятися.
2 червня: народні прикмети
  • Горобці граються – найближчим часом буде гарна погода.
  • Західний вітер – до похолодання.
  • Від самого ранку сонце ніби у тумані – погода буде теплою і тихою.
  • Йде дощ – буде великий урожай льону.
Іменини: Дмитро, Іван, Костянтин, Никифор, Олена, Марія, Уляна.

Талісман 2 червня: обсидіан.
Здавна цей камінь застосовували у магічних ритуалах. Наприклад, вірили, що обсидіан допомагає дізнатися майбутнє.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK