Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Календар Mignews.ua: 25 травня 2024 року | Фото: pixabay.com

25 травня: події, дати, прикмети, іменинники

У нашому календарі ми розповідаємо про важливі дати, цікаві події, а також звертаємо увагу на прикмети дня і, звичайно ж, вітаємо іменинників із Днем ангела.

Отже, 25 травня 2024 – 822-й день російської агресії (day 822 Russian aggression)

Віряни вшановують Третє віднайдення глави Івана Предтечі. 


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Сьогодні, 25 травнявідзначаютьДень Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації; День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в Україні; Всесвітній день хірургії; Всесвітній день Таро; Міжнародний день пігментації шкіри; Міжнародний день без пластику; Міжнародний день степу (танцю); Всесвітній тиждень надання незалежності колоніальним країнам і народам; Міжнародний день героїв боротьби проти тоталітаризму; Всесвітній день щитоподібної залози; День зниклих безвісти дітей; Всесвітній день інтер’єру і День дизайнера інтер’єрів; День філолога.

День Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації

Це свято було започатковано 29 квітня 2021 року указом президента Зеленського № 181/20211. Воно присвячене працівникам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження в Україні

Припадає на останню суботу травня. Свято було засновано згідно з Указом президента України № 563/99 від 25 травня 1999 року. Це день, коли вшановуються зусилля та досягнення всіх, хто працює у сфері видавництва, поліграфії та книгорозповсюдження. Він був створений, враховуючи значний внесок працівників цієї галузі у розвиток науки, культури, освіти та духовності народу.

Всесвітній день хірургії

Цей день є важливою подією, присвяченою підвищенню обізнаності про критичну потребу в справедливій і якісній хірургічній допомозі в усьому світі. Він був започаткований різними міжнародними організаціями охорони здоров’я, включаючи InciSioN і Lifebox, щоб підкреслити незамінну роль хірургії в охороні здоров’я.

Всесвітній день Таро

Це свято було засноване 2003 року письменницею та майстром Таро Ден Елдер. Вона створила цей день, щоб вшанувати мистецтво, символіку та практику читання Таро, а також для того, щоб протидіяти міфам та дезінформації про Таро в ЗМІ.

Міжнародний день пігментації шкіри

Цей день присвячений підвищенню обізнаності про різні захворювання, які впливають на пігментацію шкіри, такі як вітіліго, альбінізм і мелазма. Він також спрямований на інформування про лікування цих розладів та підтримку людей, які з ними стикаються.

Міжнародний день без пластику

Цього дня людей заохочують відмовитися від використання пластикових виробів, таких як пакети, пляшки, контейнери для їжі та інші одноразові предмети, щоб зменшити кількість пластикових відходів. Це також час для роздумів про те, як ми можемо змінити свої звички на користь більш сталого майбутнього.

Міжнародний день степу (танцю)

Це свято було започатковано 2005 року і присвячене легендарному степісту на ім’я Білл Робінсон, який вважається одним з найвидатніших танцюристів степу.

Всесвітній тиждень надання незалежності колоніальним країнам і народам

Цей тиждень був започаткований у відповідь на Декларацію про надання незалежності колоніальним країнам і народам, ухвалену 25-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1960 року.

Міжнародний день героїв боротьби проти тоталітаризму

Цей день був започаткований Європейським Парламентом 2019 року і присвячений пам’яті тих, хто боровся проти тоталітарних режимів, рятував людей з таборів, сприяв уникненню депортацій та арештів. Дата обрана на честь ротмістра Вітольда Пілецького, який був убитий членами комуністичної партії саме цього дня 1948 року.

Всесвітній день щитоподібної залози

Цей день був заснований 2008 року Європейською Асоціацією щитоподібної Залози (European Thyroid Association) і Американською Асоціацією щитоподібної залози (American Thyroid Association) з метою підвищення обізнаності про захворювання щитоподібної залози, їхню діагностику, профілактику та методи лікування.

День зниклих безвісти дітей

Цей день був започаткований 2002 року за ініціативою Європейського центру зниклих і тих, що зазнали сексуального насильства, дітей. Історія цього дня почалася у США, коли 25 травня 1979 року, після занять у школі, не повернувся додому шестирічний хлопчик Ітан Патц. Його пошуки були безуспішними, і ця подія привернула увагу до проблеми зниклих дітей.

Всесвітній день інтер’єру і День дизайнера інтер’єрів

2004 року його запровадила Міжнародна федерація архітекторів та дизайнерів. Від інтер’єру залежить і фізичний комфорт людини і її моральний стан.

День філолога

Це свято вчителів та викладачів у сфері мови і літератури, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів і всіх, хто має філологічну освіту.

Народилися:

  • 1889 рік – Ігор Сікорський – український і американський авіаконструктор;
  • 1899 рік – Борис Арцибашев – українсько-американський художник, дизайнер та ілюстратор українського походження;
  • 1979 рік – Марія Єфросиніна – українська телеведуча та громадська діячка.
Ще цього дня – 25 травня – у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

🔸996 – у Києві освячують першу на Русі кам'яну Десятинну церкву (Церкву Успіння Пресвятої Богородиці);
🔸1502 – португальці в день Святої Олени відкривають острів, який назвали на честь святої;
🔸1521 – Вормським едиктом Карл V проголошує Мартина Лютера єретиком і забороняє друкувати і поширювати його праці;
🔸1810 – у Буенос-Айресі відбувається Травнева революція, з якої розпочинається процес утворення держави Аргентина;
🔸1926 – вбивають Симона Петлюру;
🔸1996 – в Єні чеський легкоатлет Ян Желєзни встановлює нині чинний світовий рекорд у метанні списа – 98 м 48 см;
🔸1996 – у Кошиці словак Ю. Барбаріч тягне на собі 327-тонний поїзд на рекордну відстань – 8,2 метра;
🔸1996 – у Києві відновлюють пам'ятник княгині Ользі, зруйнований 1919 року;
🔸1997 – шрі-ланкієць А.Джоакім встановлює світовий рекорд, простоявши на одній нозі 76 годин 40 хвилин;
🔸1999 – боксер-важковаговик Майк Тайсон виходить на свободу з в'язниці, відсидівши 3 місяці за напад на двох водіїв;
🔸2001 – у Сан-Франциско (США) з'являється новий вид палива для автомобілів – фруктовий бензин;
🔸2014 – в Україні обирають Президента України Петра Порошенка;
🔸2020 – в Міннеаполісі (США) під час затримання вбивають чорношкірого американця Джорджа Флойда, це спричиняє масові протести серед населення з жертвами.

Церковне / народне свято

25 травня в церковному календарі – Третє віднайдення голови Івана Предтечі. За переказами, під час іконоборчих гонінь у VIII столітті, голову Івана Предтечі було приховано, а на початку IX століття вона була перевезена до міста Комани, неподалік сучасного Сухумі. 842 року главу перенесли до Константинополя, і згодом, під час Четвертого хрестового походу, католицький священнослужитель Валлон де Сартон знайшов лицьову частину глави в одному з палаців Константинополя.

Третє віднайдення відбулося 850 року, коли святий Ігнатій після Божого об’явлення дізнався про місце, де була закопана голова. Срібну посудину зі святою головою урочисто перенесли до Царгорода.

Існує багато версій щодо місця перебування справжньої голови Іоанна Предтечі. Деякі джерела стверджують, що вона може перебувати у монастирі святого Сильвестра в Римі, в мечеті Омейядів у Дамаску, в Нагірному Карабаху в Вірменії, на Афоні, але найбільш ймовірним місцем знаходження вважається собор Ам’єнської Богоматері у Франції.

У народі вірили, що сон, який наснився в ніч проти 25 травня, збудеться протягом шести місяців. Він завжди вважався віщим.

25 травня: що не можна робити
  • Не можна залишати на ніч немитий посуд.
  • Не варто ввечері робити жодних грошових розрахунків.
  • Заборонено комусь розповідати про сон, який приснився в ніч проти 25 травня.
25 травня: народні прикмети
  • Багато роси на траві – буде хороший урожай.
  • На горобині багато квітів – вродить зерно.
  • Пізній цвіт горобини – до тривалої осені.
Іменини: Івана, Вікторії, Олени.

Талісман 25 травня: змійовик.
Забарвлення цього каменю нагадує шкіру змії. Здавна його наділяли чималими магічними та лікувальними властивостями. Наприклад, вірили, що змійовик поглинає негативну енергію.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK