Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Календар Mignews.ua: 6 червня 2024 року | Фото: pixabay.com

6 червня: події, дати, прикмети, іменинники

У нашому календарі ми розповідаємо про важливі дати, цікаві події, а також звертаємо увагу на прикмети дня і, звичайно ж, вітаємо іменинників із Днем ангела.

Отже, 6 червня 2024 – 834-й день російської агресії (day 834Russian aggression)

Віряни вшановують пам'ять преподобного Висаріона чудотворця.


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Сьогодні, 6 червня, відзначають: День журналіста; Всесвітній день зеленого даху; Всесвітній день трансплантології; День гордості атеїста; Всесвітній день консультанта з управління.

День журналіста

Свято було засновано 1994 року указом першого президента України Леоніда Кравчука. Цей день підкреслює важливість свободи слова, незалежності ЗМІ та професійних стандартів журналістики.

Всесвітній день зеленого даху

Він сприяє екологічному розвитку, заохочуючи окремих людей та організації по всьому світу інвестувати у створення більш інклюзивних та екологічно безпечних міст з використанням технології зелених дахів.

Всесвітній день трансплантології

Він присвячений підвищенню обізнаності про важливість донорства та трансплантації органів. Цей день є виявом вдячності донорам органів та їхнім сім’ям за їхній самовідданий акт дарування життя іншим.

День гордості атеїста

Щорічна подія, що присвячена сприянню визнанню та обізнаності тих, хто вважає себе атеїстами. Цей день служить нагадуванням про те, що атеїзм є дійсним світоглядом, і люди, які вважають себе атеїстами, мають право висловлювати свої переконання, не боючись дискримінації чи переслідувань.

Всесвітній день консультанта з управління

Припадає щорічно на перший четвер червня. Цей день присвячений визнанню внеску консультантів з управління в різних галузях та рівнях управління по усьому світу. Консультанти з управління – це професіонали, які надають експертні поради та підтримку підприємствам, організаціям і урядам, щоб допомогти їм покращити свою діяльність, подолати труднощі та досягти своїх цілей.

Народилися:

 • 1956 рік – Юрій Шундров – український хокейний воротар;
 • 1965 рік – Богдан Данилишин – український економіст і політик;
 • 1974 рік – Семен Семенченко – народний депутат Верховної Ради України VIII скликання, учасник війни на Донбасі.
Ще цього дня – 6 червня – у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

🔸1654 – шведська королева Христина I зрікається свого престолу на користь двоюрідного брата Карла Густава та приймає католицизм;
🔸1683 – в Англії в Оксфорді відкривається перший у світі публічний музей;
🔸1762 – під час Семирічної війни британські війська розпочинають облогу Гавани;
🔸1882 – ньюйорківець Генрі Сіла отримує патент на електричну праску;
🔸1889 – Велика пожежа в Сіетлі знищує весь центр Сіетла;
🔸1933 – у місті Кемден (штат Нью-Йорк) відкривається перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитись не виходячи з автомобіля;
🔸1981 – зареєстровано перших хворих на СНІД;
🔸1990 – Всеукраїнський православний собор у Києві проголошує патріархат УАПЦ і обирає митрополита Мстислава другим патріархом Української автокефальної православної церкви;
🔸2023 – окупаційні російські війська підривають греблю Каховської ГЕС в ході російсько-української війни.

Церковне / народне свято

6 червня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Віссаріона-дивотворця. Він народився і виховався в Єгипті. Від юності полюбив Бога, і світло благодаті Божої засяяло в його серці. Відвідав святі місця в Єрусалимі, де бачив преподобного Герасима, який провадив пустельне постницьке життя. Також спілкувався з іншими багатьма отцями, які в чеснотах просяяли.

Преподобний Віссаріон прийняв обітницю німотності, їв лише один раз на тиждень, а іноді залишався без їжі та пиття протягом 40 днів. Одного разу, стоячи на відкритому місці посеред пустелі, преподобний Вісаріон пробув 14 днів і ночей без руху, в молитві, без їжі, не кажучи нічого.

У народі цього дня прийнято багато працювати на городі і в полі, особливо займатися прополюванням бур'янів. А щоб здоров'я було міцним, обов'язково полийте городину та квіти.

6 червня: що не можна робити
 • Не можна ображатися і ображати.
 • Забороняється викидати залишки їжі зі столу.
 • Не варто забувати про бур'яни, інакше урожаю не буде.
6 червня: народні прикмети
 • Вітер дме зі сходу – літо буде дощовим.
 • Вітер північний – чекайте на велику кількість опадів влітку.
 • Ввечері багато жуків літає – буде гарна погода.
 • Ясна погода – до великого урожаю.
 • Почути як кричать перепілки – піде дощ.
Іменини: Георгій, Лук'ян, Ростислав, Софія, Юліана.

Талісман 6 червня: гагат.
Використовувався для виготовлення різноманітних виробів вже в кам'яному віці. Здавна вірили, що гагат чинить заспокійливу дію.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK