Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Прогноз Нацбанку: на українців чекає зниження безробіття і зростання зарплат

Прогноз Нацбанку: на українців чекає зниження безробіття і зростання зарплат

 
Унаслідок війни напружена ситуація на ринку праці зберігатиметься ще тривалий час. На етапі відновлення країни конкуренція за нових працівників лише посилиться. Такі прогнози роблять у Національному банку. 

"Водночас вона сприятиме поступовому зниженню безробіття - з 14,2% у 2024 році до 11,9% у 2025 та 10,6% у 2026 році, та досить швидкому зростанню реальних зарплат. За прогнозом НБУ, вже 2025 року вони перевищать довоєнний рівень", - ідеться в повідомленні. 

Згідно з інформацією НБУ, відновлення економіки спонукає бізнес активніше шукати працівників. Про це свідчить стрімке зростання кількості вакансій на сайтах пошуку роботи.

Водночас кількість резюме зменшилася, а бізнес скаржиться на брак персоналу.

"Найгостріше відчувається брак представників робітничих спеціальностей, логістів і працівників роздрібної торгівлі. Ключовий фактор - це наслідки війни, насамперед міграція та мобілізація", - повідомляє Нацбанк. 

Крім того, досвід, навички та вимоги кандидатів часто не відповідають вакантним посадам. Як наслідок, зростає конкуренція за кваліфікованих працівників і відповідно, роботодавці підвищують зарплати. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK