Рада пішла на "канікули": зміну кадрів у Кабміні перенесли на серпень, - ЗМІ
У Китаї можна сплатити рахунок рукою, але раніше держава дізнається про вас все

У Китаї можна сплатити рахунок рукою, але раніше держава дізнається про вас все

Туристка Марина Гварагна, перебуваючи у Китаї, здивувала своїх передплатників. Перебуваючи у магазині, дівчина сплатила свій напій за допомогою долоні.

Марина приклала руку до безконтактного сканера у магазині, що замінило їй використання кредитної картки.

Ця технологія, розроблена компанією Tencent, називається Weixin Palm Payment і використовується у південних регіонах Китаю. Система аналізує біометрію та вени руки за допомогою інфрачервоних камер, дозволяючи оплатити покупку.

Послугою може скористатися будь-який турист, але потрібна реєстрація. А для цього, туристи повинні надати особисті дані, такі як ім'я, номер телефону, паспорт, активний аккаунт WeChat Pay і прив'язану банківську картку.

Технології в Китаї швидко розвиваються, але часто викликають побоювання щодо конфіденційності та спостереження з боку держави. Китай широко використовує системи спостереження, включаючи камери з розпізнаванням осіб, інтернет-моніторинг та збирання даних. Ці технології застосовуються у громадських місцях, транспорті і навіть у приватних компаніях, що ускладнює уникнення спостереження.

Система розпізнавання осіб використовується для відстеження та ідентифікації людей у ​​режимі реального часу. Камери, оснащені цією технологією, збирають зображення та зіставляють їх із великою базою даних фотографій громадян.

Інтернет-активність також ретельно контролюється, використовуючи "Великий китайський фаєрвол" для регулювання доступу до Інтернету та придушення інакодумства. Усі соцмережі, месенджери та взагалі весь трафік контролюється владою Китаю.

Соціальна кредитна система Китаю, що оцінює громадян за їхньою поведінкою, також викликає занепокоєння.

По суті сьогодні держава в Китаї регулює доступ до послуг, таких як кредити, подорожі та працевлаштування, створюючи відчуття постійного спостереження з боку органів влади та оцінки “якості людини”.

А нещодавно в Китаї встановили таймери у туалетах, щоб відстежувати час, проведений людьми у кабінках. Відео з таймерами, встановленими у жіночому туалеті на об'єкті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, стало вірусним у китайських соцмережах.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK