График отключения на 14 июля: киевляне останутся без света на 12 часов
ISW: Навіщо Росія лякає всіх ядерною зброєю

ISW: Навіщо Росія лякає всіх ядерною зброєю

Навчання Росії із застосуванням ядерної зброї покликані налякати політиків країн Заходу і змусити їх добровільно вдатися до вигідних агресору дій. Про це йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що Кремль продовжує брязкати ядерною зброєю в рамках кампанії рефлексивного контролю для впливу на західних політиків, які ухвалюють рішення. Про це свідчать навчання Південного військового округу з використанням ядерної зброї, які почалися напередодні.

Один із прокремлівських блогерів прямо пов'язав навчання зі спробами вплинути на ухвалення рішень на Заході - зокрема, з нещодавніми дискусіями про обмеження на використання Україною західних озброєнь для ураження військових цілей на території Росії.

Це підтверджує оцінку ISW, що російські випробування тактичної ядерної зброї є частиною кампанії Кремля з рефлексивного контролю. Агресор часто використовує ядерне брязкання шаблями, щоб вплинути на тих, хто ухвалює рішення на Заході, і схилити їх до "капітуляції".

"Рефлексивний контроль є ключовим елементом російського інструментарію гібридної війни - це тактика, яка спирається на формування супротивника за допомогою цілеспрямованої риторики та інформаційних операцій у такий спосіб, щоб він добровільно став до вигідних Росії дій", - йдеться у звіті.

В Інституті наголосили, що політика США та Заходу, яка обмежує здатність ЗСУ атакувати військові цілі в Росії, серйозно підриває спроможність України захистити себе від нинішніх російських наступальних операцій на півночі Харківської області або в будь-якій зоні вздовж міжнародного кордону, де російські війська можуть вирішити провести наступальні операції в майбутньому.

Нагадаємо, 21 травня Російська Федерація розпочала перший етап навчань із застосування нестратегічної ядерної зброї. У їхніх рамках використовуються комплекси «Іскандер» і ракети "Кинджал". 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK