В Україні знову продовжать військовий стан
Відносини між Ізраїлем та Іспанією на межі катастрофи

Відносини між Ізраїлем та Іспанією на межі катастрофи

Сьогодні набуває чинності визнання палестинської держави Іспанією та ще кількома європейськими країнами. Олії у вогонь підливають висловлювання як самого прем'єр-міністра Іспанії, так і його заступника Іоланди Діас.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив, що "його країна визнає палестинську державу, сектор Газа і Західний берег річки Йордан зі столицею у Східному Єрусалимі". Про це пише Ynet.

Іспанія не визнає зміни кордонів 1967 року, але вони були узгоджені всіма сторонами", - додав Санчес.

Політичного протистояння з Іспанією торкнулася і заява заступника прем'єр-міністра Іспанії Іоланди Діас, яка заявила в офіційному відео, що "Палестина буде звільнена від річки до моря" - гасло, що практично означає знищення Ізраїлю. 

У відповідь міністр Кац опублікував жорстку заяву, в якій назвав її "ненависною дурепою" - і додав: "Було ухвалено рішення розірвати зв'язок між посольством Іспанії в Ізраїлі та палестинцями і заборонити іспанському консульству в Єрусалимі обслуговувати палестинців з Іудеї та Самарії". 
 
Сьогодні вранці Кац різко відреагував на заяву Іспанії і звернувся до прем'єр-міністра Іспанії Санчеса: 
"Хомейні, Сінвар і заступник прем'єр-міністра Іспанії Іоланда Діас закликають до ліквідації Держави Ізраїль і створення палестинської ісламської терористичної держави від річки до моря.  Санчес, оскільки ви не звільняєте свого заступника і оголошуєте про визнання палестинської держави, ви є співучасником геноциду євреїв і військових злочинів".

На думку доктора Емануеля Навона, експерта з міжнародних відносин із Тель-Авівського університету, визнання палестинської держави юридично не змінить ситуацію, але може спричинити головним чином психологічні та політичні наслідки: "З юридичної точки зору це мало що змінить. Де-факто Палестинська автономія сьогодні не має держави з юридичного погляду, але має посольства у світі та має представництво в Організації Об'єднаних Націй.

Визнання цього не змінить, але ці заяви матимуть психологічні та політичні наслідки, особливо щодо палестинського керівництва".

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK