В Україні оцінили, як пройшов саміт НАТО у Вашингтоні
Петер Пеллегріні вступив на посаду президента Словаччини

Петер Пеллегріні вступив на посаду президента Словаччини

Сьогодні, 15 червня, відбулася урочиста інавгурація президента в Словаччині. Зузану Чапутову змінив на посаді Петер Пеллегріні.

Відомо, що, на відміну від Чапутової, яка займала проукраїнську позицію, Пеллегріні, як і прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, займає відверто проросійську позицію.

"Я звертаюся сьогодні до всіх громадян Словацької Республіки. Навіть до тих, хто голосував за іншого. Я розмовляю з ними з надією, що моя робота на посаді президента одного разу також буде гідною їхньої поваги. А також звертаюся до тих, хто взагалі не голосував, тому що вони також є повноправними членами словацького суспільства і беруть участь у його формуванні", - заявив Пеллегріні у своїй інавгураційній промові.

У своїй промові Пеллегріні неоднозначно, але згадав про війну в Україні, зокрема, про українських біженців, яких прийняла Словаччина.

"Прямо на вулицях ми зустрічаємо перелякані обличчя біженців з України, багато з яких намагалися врятувати своє життя. У дусі нашої традиційної гостинності ми запропонували вечерю, нічліг і руку допомоги. Але їхній переляканий погляд, сповнений відчаю і нескінченної трагедії, знищив у нас упевненість, що про війну ми знатимемо тільки з розповідей наших дідів", - сказав він.

Пеллегріні відзначився тим, що, зайшовши до свого нового робочого кабінету, викинув прапор ЄС і поставив бюст Че Гевари. Утім, якщо зараз зазирнути в його Х-акаунт, то можна побачити, що принциповості поменшало одразу після замаху на Фіцо. Скрізь фото з лідерами ЄС, і прапор ЄС теж мало не в кожному фото.
 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK