Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Президент ПАР отримав погані результати на виборах

Президент ПАР отримав погані результати на виборах

Президент Сиріл Рамафоса назвав результати виборів у ПАР перемогою демократії, незважаючи на те, що його партія Африканський національний конгрес (АНК) уперше втратила більшість голосів.

Партія, яку колись очолював Нельсон Мандела, отримала 159 місць у 400-місцевому парламенті, порівняно з 230 місцями в попередньому скликанні.

Це найгірший результат АНК на виборах відтоді, як 30 років тому було покладено край апартеїду, хоча в неї, як і раніше, найбільше місць.

Результати, оголошені в неділю, означають різке падіння підтримки партії, яка тепер повинна увійти в коаліцію, щоб сформувати наступний уряд.

«Наш народ висловився, подобається нам це чи ні, але він висловився», - сказав пан Рамафоса.

«Як лідери політичних партій, як усі ті, хто обіймає відповідальні посади в суспільстві, ми почули голоси наших людей і повинні поважати їхні побажання».

У політичних партій Південної Африки є два тижні, щоб виробити коаліційну угоду, після чого новий парламент засідатиме, щоб обрати президента.

Колишній президент Джейкоб Зума, який зараз очолює партію MK, що посіла третє місце, не був присутній на оголошенні результатів, але припустив, що може оскаржити їх.

Раніше того самого дня пан Зума закликав до повторного проведення виборів і заявив, що виборча комісія не повинна оголошувати остаточні результати.
 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK