Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Штрафи за відсутність страховки: які суми загрожують водіям

Штрафи за відсутність страховки: які суми загрожують водіям

В Україні штрафи за відсутність автоцивілки відносно невисокі. Однак своєчасне оформлення страхування важливе не тільки через загрозу штрафів. За відсутності страховки водій-винуватець ДТП буде змушений оплатити повну вартість пошкоджень із власної кишені.

Детально про розміри штрафів за відсутність автоцивілки розповів у коментарі РБК-Україна адвокат і магістр права Євген Булименко.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Які штрафи за користування авто без страховки

Покарання за те, що людина їздитьь на авто без страховки, регулюються ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, каже Євген Буліменко.

"Керування транспортним засобом людиною, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в полісі або договорі обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка") тягне за собою накладення штрафу в розмірі 425 гривень", – відзначає фахівець.

Якщо ви не сплатите штраф протягом 15 днів, сума штрафу зростає до 850 гривень.

Зверніть увагу. Навіть якщо ви щойно купили нову машину та переганяєте її в інше місто для реєстрації, транзитні номери не дають права їздити без автоцивілки. Для такіх випадків є короткостроковий поліс, який діє 10-15 днів.

Оштрафувати можуть в таких ситуаціях:

  • якщо договір прострочений і водій, наприклад, забув оформити новий (на кожному полісі обов'язково проставляють дату його придбання);

  • відсутність автоцивілки взагалі;

  • ДТП, коли винний водій, у якого немає страховки.

Загалом в Україні працівники поліції більш лояльно ставляться до відсутності автоцивілки, ніж до інших правопорушень, кажуть експерти. Але високі шанси на те, що штраф за відсутність страховки все ж доведеться сплатити.

В країнах Євросоюзу штрафи за таке саме порушення значно вищі. Мінімальні штрафи за те, що у водія немає страховки на автомобіль, починаються від 300 євро. Таку різницю в сумах багато експертів пояснюють тим, що страхування як таке не увійшло в культуру українців так, як це вже давно прийнято в ЄС.

Однак оформлювати автоцивілку радять не тільки для того, щоб уникнути штрафів. Адже якщо стається ДТП і при цьому немає страховки, то повне відшкодування збитків постраждалим доведеться взяти на себе водію, якого визнали винним в аварії.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK