Шольц: без Росії миру не досягти
OpenAI представила новітню модель штучного інтелекту - GPT-4o

OpenAI представила новітню модель штучного інтелекту - GPT-4o

У понеділок, 13 травня компанія OpenAI представила свою новітню модель штучного інтелекту, яка, за її словами, зробить ChatGPT більш інтелектуальним і простим у використанні.

Нова модель, що отримала назву GPT-4o, є оновленням попередньої моделі GPT-4, яка була запущена трохи більше року тому. Модель буде доступна для неоплачуваних клієнтів, тобто будь-хто зможе отримати доступ до найбільш передової технології OpenAI через ChatGPT.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

З огляду на демонстрацію, проведену компанією в понеділок, GPT-4o перетворить ChatGPT на цифрового персонального помічника, здатного вести розмову в режимі реального часу. Він також зможе взаємодіяти за допомогою тексту і "зору", тобто переглядати скріншоти, фотографії, документи або графіки, завантажені користувачами, і вести розмову про них.

Головний технічний директор OpenAI Міра Мураті повідомила, що оновлена версія ChatGPT володітиме пам'яттю, тобто зможе навчатися на попередніх розмовах з користувачами, і перекладати в режимі реального часу.

"Уперше ми робимо величезний крок уперед, коли йдеться про простоту використання", - сказала Мураті під час демонстрації в прямому ефірі зі штаб-квартири компанії в Сан-Франциско. "Ця взаємодія стає набагато природнішою і набагато, набагато простішою".

Новий реліз з'явився в той момент, коли OpenAI прагне випередити зростаючу конкуренцію в перегонах ШІ. Конкуренти, включно з Google і Meta, працюють над створенням дедалі потужніших великих мовних моделей, які живлять чат-ботів і можуть бути використані для впровадження технологій ШІ в різні інші продукти.

Захід OpenAI відбувся за день до щорічної конференції розробників Google I/O, на якій очікується анонс оновлень моделі штучного інтелекту Gemini. Як і новий GPT-4o, Gemini від Google також є мультимодальним, тобто він може інтерпретувати і генерувати текст, зображення та аудіо. Оновлення OpenAI також випереджає очікувані анонси ШІ від Apple на Всесвітній конференції розробників наступного місяця, які можуть включати нові способи впровадження ШІ в наступні версії iPhone або iOS.

Тим часом остання версія GPT може стати корисною для Microsoft, яка вклала мільярди доларів в OpenAI, щоб впровадити її технологію ШІ у власні продукти Microsoft.

Керівники OpenAI продемонстрували розмову з ChatGPT, під час якої можна було в реальному часі отримати інструкції з розв'язання математичної задачі, розповісти казку на ніч і отримати пораду з кодування. ChatGPT міг говорити як природним, людським голосом, так і голосом робота - і навіть наспівував частину відповіді. Крім того, інструмент міг дивитися на зображення графіка і обговорювати його.

Вони також показали, як модель розпізнає емоції користувачів - в одному випадку вона прислухалася до дихання керівника і порадила йому заспокоїтися.

"Ви не пилотяг!" - жартівливо сказав співробітнику жіночий голос ChatGPT (за звучанням напрочуд схожий на голос цифрового компаньйона Скарлетт Йоганссон із фільму "Вона" 2013 року).

ChatGPT також може вести розмову кількома мовами, перекладаючи і відповідаючи автоматично. За даними OpenAI, тепер інструмент підтримує понад 50 мов.

"Новий голосовий і відео режим - це найкращий комп'ютерний інтерфейс, який я коли-небудь використовував", - заявив генеральний директор OpenAI Сем Альтман у блозі після анонсу. "Це схоже на ШІ з фільмів, і мене досі трохи дивує, що він справжній. Досягнення часу відгуку і виразності на рівні людини - це велика зміна".

Мураті повідомила, що OpenAI запустить настільний додаток ChatGPT з можливостями GPT-4o, надавши користувачам ще одну платформу для взаємодії з технологією компанії. GPT-4o також буде доступний розробникам, які бажають створювати власні чат-боти в магазині GPT OpenAI, і ця функція тепер буде доступна і для користувачів, які не платять.

Оновлену технологію та функції буде впроваджено в ChatGPT найближчими місяцями. Користувачі безкоштовного ChatGPT матимуть обмежену кількість взаємодій з новою моделлю GPT-4o, перш ніж інструмент автоматично повернеться до використання старої моделі GPT-3.5. Платні користувачі отримають доступ до більшої кількості повідомлень з останньою моделлю.

За словами OpenAI, ChatGPT вже використовують понад 100 мільйонів людей. Але оновлений досвід ChatGPT - і можливість взаємодіяти з ним на робочому столі та за допомогою покращених голосових розмов - може дати ще більше причин для використання його технології. Ці кроки відбуваються в той час, коли інтеграція штучного інтелекту в більш поширені споживчі продукти Google і Meta, такі як Instagram і Google Assistant, може зробити технології цих компаній більш доступними і простими.


 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK