График отключения на 14 июля: киевляне останутся без света на 12 часов
Країни G7 вирішили передати Україні $50 млрд із російських активів

Країни G7 вирішили передати Україні $50 млрд із російських активів

Країни "Великої сімки" (G7) до кінця року нададуть Україні кредит на 50 млрд доларів. Його погасять за рахунок прибутку від російських активів. Про це йдеться в комюніке лідерів за підсумками саміту G7 в Італії та пресслужби Мінфіна України.

Лідери країн "Великої сімки" зазначили, що, як і раніше, хочуть розвіяти думку про те, що час на боці Росії і вона зможе викликати економічний крах України.

"З метою підтримки поточних та майбутніх потреб України у зв'язку з тривалою обороною проти Росії, G7 запустить прискорені надзвичайні кредити (ERA) для України, щоб надати додаткове фінансування у розмірі приблизно 50 мільярдів доларів США до кінця року", - уточнюється в комюніке.

У документі уточнюється, що кредит погасять за рахунок майбутніх прибутку від заморожених російських активів у країнах Заходу.

Лідери G7 також підтвердили, що російські активи в їхніх країнах залишаться замороженими доти, доки Росія не припинить свою агресію і не відшкодує завданих Україні збитків (до цього ЄС мав продовжувати заморозку активів окремим рішенням щорічно).

"Ми маємо намір розподіляти це фінансування через різні канали, які спрямовують кошти на військові, бюджетні та реконструкційні потреби України - у рамках наших відповідних правових систем та адміністративних вимог", - наголошується у комюніке.

Міністр фінансів України Сергій Марченко привітав рішення G7 щодо кредиту на 50 млрд доларів.

"Рішення лідерів G7 є потужним сигналом єдності демократичного світу. Росія має відчути ціну агресивної війни проти України та заплатити за свої протиправні дії", - зазначив чиновник.

За його словами, використання прибутку від заморожених активів - один із перших кроків.

"50 млрд доларів дозволять забезпечити найнагальніші потреби України у 2025 році та посилити стійкість в умовах широкомасштабної війни", - додав міністр.

Нагадаємо, нещодавно у Євросоюзі схвалили передачу прибутку від заморожених російських активів Україні.

На цьому тлі країни G7 розробили ініціативу, яка передбачає надання Україні великої кількості коштів у досить короткий термін. Це кредит, який погасять за рахунок прибутку від активів РФ. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK