График отключения на 14 июля: киевляне останутся без света на 12 часов
Як отримати громадянство України за новим законом

Як отримати громадянство України за новим законом

 
Кабінет міністрів затвердив порядок складання іспитів з основ Конституції України, історії України відповідно до змін у законі про громадянство, ухвалених минулого року. Про це заявив постійний представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук.

За його даними, порядок визначає механізм складання іспитів для іноземців, осіб без громадянства, які мають намір бути прийняті до громадянства України.

Також він стосується громадян України, які для прийняття до громадянства подали зобов'язання про складання іспитів з основ Конституції, історії та на рівень володіння державною мовою.

Крім того, внесено зміни до порядку використання коштів, які дадуть змогу забезпечити:

  • розроблення нормативів, стандартизованих методик оцінювання результатів, програмних засобів для проведення іспитів;
  • розроблення програм і завдань для проведення іспитів та їхню експертизу;
  • організаційно-технологічне та технічне забезпечення проведення іспитів, первинну та професійну експертизу результатів;
  • створення та адміністрування програмно-апаратного комплексу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій для опрацювання та перевірки результатів іспитів;
  • технічне оснащення для проведення іспитів, виготовлення сертифікатів про складання іспитів та ведення їх обліку.
 У бюджеті перерозподілили кошти Міністерству освіти і науки на 2024 рік і виділили на проведення іспитів 929,7 тис. гривень.

У березні 2023 року Верховна Рада ухвалила закон про умови прийняття до громадянства України, яким складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою вводиться як умова прийняття до громадянства.

Закон запроваджує зобов'язання упродовж двох років із моменту прийняття до громадянства України скласти іспити з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою і подати документи про складання таких іспитів. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK