График отключения на 14 июля: киевляне останутся без света на 12 часов
Від початку війни Росія вбила в Україні понад 800 дітей

Від початку війни Росія вбила в Україні понад 800 дітей

Від початку війни у 2014 році Росія вбила в Україні понад 800 дітей, за час повномасштабного вторгнення окупанти вбили щонайменше 551 українську дитину і ще щонайменше 1 368 дітей поранили. Про це заявили в Офісі генпрокурора.

"Війна почалася не 2022 року, а 2014-го. Відтоді Росія позбавила життя понад 800 українських дітей. Ми ще не знаємо справжніх масштабів злочинів, скоєних на окупованих територіях, до яких не маємо доступу", - заявив генпрокурор Андрій Костін.

За його словами, станом на зараз розслідується 3 800 кримінальних проваджень. Встановлено 54 особи, які вчиняли злочини проти дітей, їм оголосили підозри. У 43 кримінальних провадженнях слідство завершено, обвинувальні вироки передали до суду. За воєнні злочини проти дітей уже засудили 31 особу.

"У справі про депортацію продовжуємо щоденну співпрацю з Офісом прокурора МКС, який минулого року відкрив польовий офіс у Києві. Ми постійно обмінюємося доказами та інформацією. Видані МКС ордери на арешт - лише перший результат", - додав генпрокурор.

За його словами, у рамках національного переслідування ідентифікували 7 підозрюваних у незаконному переміщенні українських дітей. Серед них депутат російського парламенту та особа, наближена до керівника партії "Справедлива Росія".

Костін додав, що крім покарання винних, працюють і над поверненням дітей додому.

"Міжнародна коаліція, створена з цією метою в межах реалізації Формули миру президента Зеленського, налічує понад 36 країн і працює активно. Уже є результати: повернення груп дітей", - підсумував генпрокурор. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK