В Україні оцінили, як пройшов саміт НАТО у Вашингтоні
Повідомити про військові злочини РФ в Україні можна в поліцію Німеччини

Повідомити про військові злочини РФ в Україні можна в поліцію Німеччини

Свідки воєнних злочинів Росії тепер можуть звернутися в будь-яке відділення поліції Німеччини. Це допоможе притягнути винних до відповідальності. 

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму Telegram-каналі та описав покроковий процес подачі заяви, щоб полегшити громадянам можливість звернутися з відповідною інформацією.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Німеччина може розслідувати злочини, вчинені іноземцями

"Якщо у вас є інформація про можливі воєнні злочини, пов'язані з війною в Україні, ви можете звернутися до будь-якої дільниці поліції Німеччини", - пише Лубінець.

За його словами, на основі анкети, складеної українською, російською та англійською мовами, відбудеться збір інформації, яку передадуть до уповноваженого органу влади.

У Німеччині воєнні злочини можуть підлягати кримінальному переслідуванню, навіть якщо вони вчинені іноземцями за межами Німеччини.

Про які злочини йдеться

За німецьким правом, до воєнних злочинів належать, наприклад, такі:

  • удари по цивільному населенню або по цивільній інфраструктурі, наприклад, по житлових районах, залізничних вокзалах, лікарнях, нафтобазах, газопроводах, електростанціях тощо;
  • страти або знущання військових (взяття в заручники, катування, зґвалтування або інше застосування сили) щодо цивільного населення або військовополонених;
  • масштабне мародерство або знищення майна;
  • перешкоджання наданню гуманітарної допомоги;
  • застосування бомб певних моделей, наприклад, касетних, вакуумних бомб, хімічної або біологічної зброї.
Лубінець додав, що кожне фото, відео з мобільного телефону або будь-яка інформація, навіть найнезначніша, може допомогти притягнути до відповідальності осіб, причетних до скоєних злочинів.

За час вторгнення в Україну РФ скоїла десятки, якщо не сотні тисячі злочинів. Йдеться про страти, розстріли, катування та зґвалтування. За це Кремль засудила низка країн Заходу, нагадує РБК-Україна. У лютому міністр юстиції Німеччини Марко Бушман заявляв, що його країна зібрала понад 500 доказів військових злочинів, скоєних російськими військами в Україні.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK