Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
В Україні стрімко дорожчає картопля старого врожаю | Фото: pixabay.com

В Україні стрімко дорожчає картопля старого врожаю

У другій половині травня в Україні спостерігається значне подорожчання картоплі врожаю 2023 року. Виробники продають її по 15-22 грн/кг ($0,38-0,55/кг), що на 27% вище, ніж наприкінці минулого тижня, повідомляє портал EastFruit.

Основною причиною зростання цін стало сезонне скорочення пропозиції за стабільного попиту. Оптові компанії також відзначають дефіцит якісної картоплі, що ускладнює формування достатніх партій для закупівлі.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Порівняно з аналогічним періодом минулого року, ціни на картоплю зросли в 3,4 раза. Експерти ринку прогнозують подальше подорожчання через високий відсоток некондиційної продукції та стрімке скорочення запасів у господарствах.

Водночас знижуються ціни на огірки. Тепличні комбінати пропонують продукцію по 20-60 грн/кг ($0,51-1,52/кг). Основна причина зниження цін - сезонне збільшення пропозиції за низького попиту.

Спостерігається зниження цін і в сегменті якісної цибулі. Це пов'язано з надходженням оптових партій нового врожаю з Узбекистану та Азербайджану. Завдяки надлишку цибулі в країнах Центральної Азії, поставки в Україну будуть вигідними навіть за умови триваючого зниження цін на місцевому ринку.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK