Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Календар Mignews.ua: 5 червня 2024 року | Фото: pixabay.com

5 червня: події, дати, прикмети, іменинники

У нашому календарі ми розповідаємо про важливі дати, цікаві події, а також звертаємо увагу на прикмети дня і, звичайно ж, вітаємо іменинників із Днем ангела.

Отже, 5 червня 2024 – 833-й день російської агресії (day 833 Russian aggression)

Віряни вшановують пам'ять святого священномученика Доротея, єпископа Тирського.


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Сьогодні, 5 червня, відзначають: Всесвітній день довкілля; Всесвітній день бігу; Міжнародний день боротьби з незаконним і нерегульованим рибальством; Міжнародний день боротьби з видовою дискримінацією; День повітряних куль; День народження персонального комп'ютера Apple II.

Всесвітній день довкілля

Через недбале ставлення людини природа страждає від забруднення та знищення біорізноманіття. Хоча час повернути, на жаль, не можливо, але ми можемо навчитися співіснувати з довкіллям у гармонії, щоб захистити те, що ще не пошкоджено. Саме для цього щороку святкується це особливе екологічне свято. Воно було створене за ініціативи ООН 1973 року.

Всесвітній день бігу

Свято щороку припадає на першу середу червня. Спочатку воно було популярне лише серед легкоатлетів США, але досить швидко поширилося всім світом та стало відомим не лише серед спортсменів. Офіційний статус свято отримало 2016 року, коли було проведено перший міжнародний захід, на якому зібралися прихильники бігу з 180 країн.

Міжнародний день боротьби з незаконним і нерегульованим рибальством

Саме цього дня 2016 року набула чинності Угода про попередження, стримування і ліквідацію незаконного та нерегульованого рибальства. Щорічно свято почало святкуватися від 2017 року.

Міжнародний день боротьби з видовою дискримінацією

Свято було створене за ініціативи зоозахисників, але цю ідею вперше розвинув у своїх роботах британський письменник Річард Райдер. Пізніше його підтримав Пітер Сінгер, який написав книжку "Звільнення тварин". До цього часу вона вважається найкращою роботою про захист тварин.

День повітряних куль

Саме цього дня 1783 року брати Монгольф’є підняли у повітря першу в світі кулю, яка була виготовлена з тканини і мала діаметр 600 м3. Це спорудження подолало відстань у 2 км всього за 10 хвилин. Спочатку до винаходу ставилися з побоюванням, але вже через 5 місяців повітряна куля вперше підняла у небо людей.

День народження персонального комп'ютера Apple II

Саме цього дня 1977 року світ побачив персональний комп'ютер Apple II, вартість якого вдвічі перевищувала ціну попередньої моделі. Він одразу став дуже популярним і дав поштовх комп'ютерній революції. Саме тому щороку святкується окреме свято.

Народилися:

 • 1941 рік – Анатолій Пузач – український футболіст і тренер;
 • 1984 рік – Віталій Пархомчук – старший солдат Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України;
 • 1997 рік – Олег Плотницький – український волейболіст.
Ще цього дня – 5 червня – у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

🔸1849 – Данія стає конституційною монархією;
🔸1882 – у Парижі відкривають Музей Гревен;
🔸1894 – у Львові розпочинає роботу найбільша за всю історію Галичини Загальна Крайова виставка;
🔸1910 – у Києві відбувається перший політ на вітчизняному літаку конструкції професора Політехнічного інституту Олександра Кудашева, котрий сам же й виконував роль пілота;
🔸1919 – під час українсько-польської війни 1918-1919 років розпочинається Чортківська офензива Української Галицької Армії (УГА), внаслідок якої від поляків звільняють Чортків, Тернопіль, Бучач та Перемишляни;
🔸1945 – воєначальники союзних держав підписують в Берліні Декларацію про поразку Німеччини й прийняття верховної влади в ній урядами СРСР, США, Великої Британії й Франції;
🔸1977 – у продажу з'являється перший персональний комп'ютер Аррlе II;
🔸1990 – Всеукраїнський Православний Собор у Києві проголошує відродження Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ), відновлює церковну структуру у вигляді патріархату і обирає українським патріархом митрополита Мстислава Скрипника.

Церковне / народне свято

5 червня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Доротея, єпископа Тирського. Святий Доротей був єпископом Тирським в часи Диоклетіяна, нечестивого царя римського. Під час цього періоду християнам довелося стикалися з жорстоким гонінням. Святий Доротей покинув свій престол і ховався по таємних місцях.

Після відновлення спокою в Церкві за часів імператора Константина Великого святий Доротей повернувся до Тира і продовжив пасти словесне стадо, приводячи багатьох з ідолопоклонницького блуду до Бога. Пізніше, під час правління імператора Юліана Відступника, святий Доротей знову покинув престол Тирської Церкви, уникаючи рук катівських. Він був хвоплений і підданий різним мученицьким стражданням. У віці ста сім років він передав свою блаженну душу в руки Христа Бога.

Святий Доротей залишив після себе різні писання, які були корисні для Церкви. Він знав грецьку і латинську мови, і його твори включали життя пророків, апостолів та інші корисні тексти.

У народі вірили, що сни проти 5 червня є попередженням для людини. Якщо ви побачили хороший сон, отже ви на правильному життєвому шляху. Поганий сон вказує, що потрібно щось в житті змінювати.

5 червня: що не можна робити
 • Не можна довго спати – проспите все життя.
 • Не варто братися за будь-які домашні справи.
 • Заборонено витрачати великі суми грошей.
5 червня: народні прикмети
 • Східний вітер – літо буде дощовим і вітряним.
 • Гарна погода – зерно добре вродить.
 • Теплий і ясний день – чекайте на великий урожай.
 • Зранку бджоли на луки не летять – буде дощ.
 • Над водою туман стелиться – до великого урожаю грибів.
Іменини: Ігор, Георгій, Дмитро, Костянтин, Леонід, Марк, Петро, Федір.

Талісман 5 червня: місячний камінь.
В давнину люди вірили, що це уламок місяця, який впав на землю. Місячний камінь намагаються носити так, щоб він торкався голої шкіри. Тоді, вірять, він допомагає лікувати різноманітні хвороби.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK