Виступ Нетаніягу перед Конгресом: основні тези
Ірландія скорочує пенсії та виплати для біженців з України | Фото: pixabay.com

Ірландія скорочує пенсії та виплати для біженців з України

В Ірландії планують скоротити пенсії та виплати по інвалідності для 2500 українських біженців. Про це заявила міністр соціального захисту Гізер Хамфріс.

Скорочення допомоги торкнеться тих, хто проживає в державному житлі з харчуванням, уточнює РБК-Україна з посиланням на independent.ie.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

В уряді Ірландії підтвердили, що скорочення виплат для українських біженців, які проживають у наданому державою житлі з повним обслуговуванням, стосуватиметься і вразливих категорій. Тож близько 2,5 тисяч українських біженців уріжуть пенсії та виплати з інвалідності.

Від початку війни уряд запровадив найвищі ставки соціального забезпечення для українських біженців - щотижневі виплати у 220 євро та безоплатне проживання в наданому державою житлі - переважно готелях.
У 2024 році соціальні виплати для біженців скорочувалися в кілька етапів. З 14 березня новоприбулим соціальне забезпечення скоротили до 38,80 євро на тиждень при проживанні в державному житлі.

Минулого тижня в уряді ухвалили рішення про скорочення виплат для біженців у державних приміщеннях, незалежно від того, коли вони приїхали до Ірландії. Скорочену допомогу отримуватимуть близько 27 тисяч українців.

"Ми знижуємо оплату для людей, які перебувають на повному обслуговуванні. Повне обслуговування житла означає, що ви отримуєте їжу, світло, тепло і всі передбачені комунальні послуги. Ми це поступово впроваджуємо, це відбудеться в серпні", - пояснила Гізер Гамфріс.

За її словами, біженців з інвалідністю або пенсіонерів налічується близько 2500 осіб.

"Якщо ви пенсіонер в Ірландії, у вас є власне житло, ви повинні самі його забезпечити, платити за світло, за електроенергію, воду, власні комунальні послуги", - сказала міністр.

Урядовці зазначають, що скорочення соціальних виплат однакове в усіх сферах, і ставлення до людей справедливе.

Нагадаємо також, що раніше в Ірландії заявили про намір закрити десятки центрів для українських біженців. Багато готелів і громадських об'єктів, де селили українців, повернуть для місцевого використання.


 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK