Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Остаточно: Ізраїль не буде представлений на військовій виставці у Франції

Остаточно: Ізраїль не буде представлений на військовій виставці у Франції

Відсторонення від участі в оборонній виставці стало ударом по ізраїльській оборонній промисловості. З розмови з високопоставленими чиновниками на місцях з'ясувалося, що більша частина збитків ляже на плечі дрібніших компаній.

Rafael, Elbit і Israel Aerospace Industries, три найбільші оборонні компанії країни, меншою мірою постраждають від заборони на їхню участь у паризькій виставці. Усі 70 компаній, які планували вирушити до Парижа в червні, вже оплатили величезну вартість своїх стендів, а також відправили охорону спеціальними рейсами. Ці гроші зникли.

Багато хто пов'язує цю заборону з провальним інтерв'ю Нетаніягу на французькому телебаченні цієї середи, але це не так. Рішення про відсторонення Ізраїлю від участі у виставці було ухвалено до цієї події. Інтерв'ю дало ще раз зрозуміти французам, що ситуація не зміниться.

Франція є другим за величиною експортером зброї у світі (після США), обігнавши Росію за останні два роки.

Той факт, що настільки відомий експортер зброї блокує участь ізраїльських компаній у виставці озброєнь, посилає сильний сигнал іншим країнам, виставкам і діловим відносинам.

"Вони звели нас до Ліги прокажених", - сказав The Times of Israel високопоставлений чиновник однієї з провідних ізраїльських збройових компаній.

Інша причина, через яку французи заборонили ізраїльським експонентам, пов'язана з антиізраїльськими демонстраціями, які, як очікується, відбудуться біля торгового ярмарку.

"Упродовж семи місяців французи говорили ізраїльтянам, що вони повинні збільшити гуманітарну допомогу Газі, що вони повинні подбати про палестинське цивільне населення, що неможливо продовжувати без плану на наступний день, що вони не можуть вести нескінченну війну - і ніхто в Ізраїлі не бажає їх слухати", - повідомило дипломатичне джерело.

"Французам набридло. Один з інструментів - скасування участі у виставці. Є й інші інструменти, які вони розглядають для передачі повідомлення Ізраїлю", - сказало джерело.

Взаємні торговельні відносини Ізраїлю та Франції у сфері озброєнь не є суттєвими. За останнє десятиліття Франція продала Ізраїлю зброї на суму близько 225 мільйонів доларів. Це не великі угоди зі зброєю.

Ізраїльський експорт до Франції також незначний, враховуючи суворий процес регулювання в країні, спрямований на захист місцевої промисловості. У цьому відношенні оборонна промисловість Ізраїлю є бізнес-конкурентом Франції.

На початку війни в Газі, спровокованої різаниною, влаштованою ХАМАСом 7 жовтня, Франція продавала Ізраїлю комплектуючі для використання в кулеметах. Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню тоді заявив, що це був продаж запасних частин за ліцензією на угоду, укладену ще до війни.

Кілька років тому французькі активісти BDS протестували проти того, щоб місцева збройова компанія Thales постачала деталі для безпілотника Elbit Hermes 450, який Ізраїль використовував під час операції Protective Edge проти ХАМАСу в Газі 2014 року. Зрештою Міністерство оборони Франції після безперервних демонстрацій припинило поставки.

Хоча представники галузі засудили наслідки заборони, інші заявили, що вона навряд чи матиме суттєвий вплив.

Професор Даніель Шек, колишній посол Ізраїлю у Франції, сказав The Times of Israel, що, на його думку, ізраїльська збройова промисловість не постраждає від рішення Франції.

"Відносини між Армією оборони Ізраїлю, французькою армією і французькими компаніями виходять за рамки цього рішення. Оборонний сектор менш схильний до злетів і падінь у [дипломатичних] відносинах".

"Я думаю, що їхнє рішення заборонити ізраїльським експонентам завдасть удару по Ізраїлю, але не зашкодить галузі. Я думаю, що у них також був величезний головний біль щодо забезпечення безпеки ізраїльських стендів і демонстрацій проти виставки - і це було головним міркуванням", - сказав Шек.

"Що стосується послання, яке Франція передає іншим країнам, я думаю, це їх не турбує. І в будь-якому разі кількість угод зі зброєю не залежить від відвідуваності виставок".


 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK