22 червня відключати світло будуть менше, але довше: графіки
Україна стала найбіднішою країною Європи за рівнем життя

Україна стала найбіднішою країною Європи за рівнем життя

У Міжнародному валютному фонді визначили, що Україна є найбіднішою країною Європи за рівнем ВВП на душу населення у 2024 році. 

За даними МВФ, Україна посідає останнє місце в рейтингу ВВП на душу населення в Європі з показником 5,6 тис. доларів у 2024 році.

Як вказують експерти, економіка України не відповідала історично очікуванням, адже після здобуття незалежності кілька років скорочувалася.

Крім того, трансформація країни від авторитарного режиму на основі СРСР у громадянську західну демократію була затьмарена корупцією, обмеженим податковим фондом і незадовільним інституційним розвитком. Після вторгнення Росії 2022 року ВВП України скоротилося на 30%, що стало найбільшою втратою за роки незалежності.

На одну позицію вище за Україну в рейтингу країн розташувалося Косово - 6,3 тис. доларів. Ще двома найбіднішими країнами за показником ВВП на душу населення в Європі стали Білорусь і Молдова з результатом близько 7,4 тис. доларів в обох країнах.

Загалом у Європі найбідніші країни - це ті, що перебувають поза межами Європейського Союзу, зокрема Північна Македонія, Боснія і Герцеговина, Албанія, Сербія і Чорногорія.

Найбіднішою країною ЄС у 2024 році стала Болгарія з показником 17 тис. доларів ВВП на душу населення, що більш ніж удвічі вище за Україну. Наступними після Болгарії найбіднішими країнами в ЄС були Румунія, Хорватія, Польща та Угорщина.

Найбагатшою країною Європи та світу за рівнем ВВП на душу населення став Люксембург із показником 131 тис. доларів 2024 року. Цей показник у 23 рази вищий, ніж в України. Після Люксембургу йдуть Ірландія і Швейцарія з результатом понад 100 тис. доларів.

10 найбідніших країн Європи за рівнем ВВП на душу населення: - Україна - 5,6 тис. доларів; - Косово - 6,3; - Білорусь - 7,4; - Молдова - 7,4; - Північна Македонія - 7,6; - Боснія і Герцеговина - 8,4; - Албанія - 8,9; - Сербія - 12,3; - Чорногорія - 12,6; - Болгарія - 17. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK