Рада пішла на "канікули": зміну кадрів у Кабміні перенесли на серпень, - ЗМІ
Прискорена інфляція провокує підвищення цін: прогноз | Фото: pixabay.com

Прискорена інфляція провокує підвищення цін: прогноз

У травні 2024 року річна інфляція в Україні прискорилася до 3,3% порівняно з 3,2% у квітні. Основними факторами, що сприяють цьому зростанню, стали підвищення тарифів на електроенергію та акцизів на бензин.

Найближчими місяцями інфляція продовжить зростати, оскільки підвищення тарифів і акцизів чинитиме значний тиск на споживчі ціни. Це може призвести до подорожчання широкого спектра товарів і послуг, що особливо позначиться на вартості життя для українців.

Так, за даними Державної служби статистики (Держстат), за травень ціни зросли на 0,6%, з початку року - на 2,0%.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Ціни на товари та послуги

Продукти харчування та безалкогольні напої за рік подешевшали на 0,5%. Найбільше подорожчали олія - на 15,1 %, фрукти - на 8,7 %, молоко - на 7,9 %, сир і кисломолочний сир - 7,4 %.

Водночас яйця подешевшали на 35,6%, овочі - на 17,4%, соняшникова олія - на 14,2%, цукор - на 14,2%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли на 7,4%, на одяг і взуття - впали на 6,1%.

Житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива подорожчали на 13,0%.

Ціни на предмети домашнього вжитку та побутову техніку знизилися на 1,3%, охорона здоров'я подорожчала на 9,6%, транспорт - на 11,2% (зокрема паливо - на 22,5%), ціни на зв'язок зросли на 0,5%, на відпочинок і культуру впали на 2,3%, освіта подорожчала на 11,9%, ресторани й готелі подорожчали на 10,9%, інші товари та послуги - на 8,9%.

Інфляція в Україні

За даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в березні-квітні 2024 року сповільнилося до 3,2%. Головною причиною уповільнення став рекордний урожай минулого року, нагадує РБК-Україна. У квітні НБУ поліпшив прогноз щодо інфляції до 8,2%. НБУ прогнозує помірне посилення інфляційного тиску цього року.

Крім того, уряд підвищив тариф на електроенергію на 64% до 4,32 грн/кВт-год, що викличе стрибок інфляції вже в червні. Також з липня підвищать акцизи на паливо, що призведе до зростання цін на всі товари.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK