Єврокомісія запропонувала новий проєкт бюджету для України
Опозиція в Бразилії почала збирати підписи для імпічмету через Ізраїль

Опозиція в Бразилії почала збирати підписи для імпічмету через Ізраїль

Федеральна депутатка Бразилії Карла Замбеллі (ПЛ-СП) очолила рух з подачі заяви про імпічмент президенту Луїсу Інасіо Лулі да Сілві.


Процес був мотивований заявами президента, в яких він порівняв дії Ізраїлю у війні в Газі з нацистським голокостом. Однак учора, 20 лютого, подання заяви було призупинено.

За словами Замбеллі, оформлення було відкладено через додаткові запити парламентаріїв про участь у русі. Депутатка заявила, що обговорить це питання з євангелічною і католицькою палатами.

Для тих, хто причетний до запиту, промова Лули кваліфікується як злочин відповідальності проти політичного існування Союзу за "вчинення ворожого акту проти іноземної держави, наражання Республіки на небезпеку війни або порушення її нейтралітету".

До списку парламентаріїв, які закликають до відставки Лули у Планалту, увійшли імена федеральних депутатів Едуарду Болсонару (ПЛ-СП), Ніколаса Феррейри (ПЛ-МГ) і Рікарду Саллеса (ПЛ-СП), а також заступника та колишнього міністра довкілля в уряді Болсонару. Про це повідомляє CNN Brasil.

Деякі юристи на місці не вважають цей запит обґрунтованим через відсутність юридичних обґрунтувань. 

"Заява президента республіки породжує дипломатичну кризу, свідками якої ми є, але вона жодним чином не наражає республіку на небезпеку війни", - стверджує професор прав людини і конституційного права Пресвітеріанського університету Маккензі Флавіо де Леан Бастос. Варто зазначити, що де Бастос також є випускником Міжнародного інституту досліджень геноциду і прав людини при Університеті Торонто в Канаді.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK