В Україні знову продовжать військовий стан
Президент Кенії скасував заборону на наркотик мугука

Президент Кенії скасував заборону на наркотик мугука

Президент Кенії Вільям Руто скасував спірну заборону, введену в деяких районах країни на мугуку, різновид популярного стимулятора, відомого як кат або міраа.

Як вважається, вживання свіжозірваних бутонів і м'якого листя може викликати зростання психічних розладів і соціальних лих, включно зі злочинністю.

Читайте нас в Telegram: только самые актуальные и проверенные новости

Минулого тижня губернатори трьох округів прибережного регіону заборонили продаж і вживання цього наркотику, що викликало гнів у районах, де вирощується ця культура.

Президент Руто в понеділок заявив, що культура мугука легальна і її продаж не має бути заборонений.

Мугука, дешевший, сильнодіючий сорт рослини, що викликає звикання, популярний у прибережних округах Момбаса, Кіліфі, Таїта Тавета і Квале.

Минулого тижня губернатор Момбаси Абдулсвамад Шаріф Нассір заборонив ввезення, транспортування, продаж і вживання мугуки, посилаючись на її шкідливий вплив, особливо на молодь.

Губернатор Нассір заявив, що більше половини людей, які проходять реабілітацію в реабілітаційних центрах Момбаси, є наркоманами, які вживають мугуку.

Аналогічне розпорядження видали губернатори округів Кіліфі і Таїта-Тавета, які поклялися припинити продаж і вживання цього наркотику.

Це викликало протести в графстві Ембу, де вирощують мугуку: фермери і торговці заявили про ризик закриття підприємств через заборону на продаж прибуткової культури.

У понеділок президент Руто провів зустріч із місцевими лідерами Ембу в спробі покласти край конфлікту навколо мугуки.

«Оскільки мугука була визнана національним законодавством, будь-які інші закони або розпорядження, що суперечать національному законодавству, не мають юридичної сили», - йдеться в заяві, опублікованій канцелярією президента Руто.
 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK