Шольц: без Росії миру не досягти
Росія скористалася "чеською ініціативою", - президент Чехії

Росія скористалася "чеською ініціативою", - президент Чехії

Для залучення більшої кількості країн, а отже, і грошей, до закупівлі снарядів для ЗСУ, союзникам України довелося відкрито говорити про чеську ініціативу. І щойно вони "розкрили свої карти" - цим скористалася Росія.

Президент Чехії Петр Павел в інтерв'ю ARD наголосив, що Україна вже в червні отримає першу партію боєприпасів у рамках "чеської ініціативи". Він зазначив, що подальші контракти будуть укладені на значну кількість снарядів.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Однією з причин затримки з поставками він назвав конкуренцію, викликану розкриттям інформації про чеську ініціативу. Партнерам України довелося "розкрити свої карти" і публічно оголосити про цю ініціативу, щоб залучити більше країн до цих зусиль. Однак, це також дало можливість Росії використати цю інформацію у своїх інтересах.

Петр Павел визнав, що Росія володіє значним військовим потенціалом, і зусилля України обмежуються як людськими, так і матеріальними ресурсами. Проте важливо підтримувати Україну, щоб дати зрозуміти Росії, що подальша військова агресія безглузда.

Ініціатива Чехії щодо снарядів для України вже отримала підтримку близько 20 країн Європейського Союзу і НАТО, і зібрано кошти на закупівлю близько 500 тисяч артилерійських снарядів.   

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK