В Україні знову продовжать військовий стан
У Пекіні відбулися політичні консультації між Україною та Китаєм

У Пекіні відбулися політичні консультації між Україною та Китаєм

5 червня в Пекіні відбулися політичні консультації між Україною та Китаєм на рівні заступників міністрів закордонних справ. Українську делегацію очолив перший заступник міністра закордонних справ Андрій Сибіга, а китайську сторону представляв заступник міністра закордонних справ Сунь Вейдун.

Про це повідомила пресслужба МЗС України.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, окреслили кроки щодо активізації контактів на найвищому та високому рівнях, а також зміцнення позитивної динаміки торговельно-економічного співробітництва та взаємодії в рамках міжнародних організацій. Під час консультацій було наголошено на значенні дотримання принципів статуту ООН і міжнародного права. Взаємну повагу до суверенітету і територіальної цілісності було названо фундаментом двосторонніх відносин України і Китаю.

Андрій Сибіга поінформував Сунь Вейдуна про поточну ситуацію в Україні та підготовку до Саміту миру у Швейцарії. Українська сторона висловила сподівання на участь Китаю в заході, що могло б стати важливим внеском у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні. Сибіга наголосив, що єдиною основою для досягнення миру є українська Формула миру.

У межах робочого візиту Сибіга також провів зустрічі зі спеціальним представником уряду КНР з Євразії Лі Хуеєм і заступником завідувача міжнародного відділу ЦК КПК Чень Чжоу.

Раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія і Китай намагаються послабити Саміт миру. Китай, зі свого боку, стверджує, що не "роздмухував вогонь і не підживлював полум'я" російсько-української війни та підтвердив, що не братиме участі в Саміті миру, оскільки його вимоги щодо участі РФ не були враховані.

Раніше Китай заявив, що не братиме участі в Саміті миру, оскільки там не буде Росії.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK