Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Зеленський підбив підсумки саміту "Україна-Північна Європа"

Зеленський підбив підсумки саміту "Україна-Північна Європа"

Цього року спільна військова допомога країн Північної Європи становитиме 6 млрд євро, що дасть змогу посилити заходи безпеки. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на конференції з учасниками третього саміту "Україна-Північна Європа".

"Ми встановили нову архітектуру безпеки в нашому колі Україна - Північна Європа. У нас уже є 5 підписаних угод і сьогодні угоди були підписані зі Швецією, Норвегією, Ісландією. А до цього з Данією та Фінляндією. І це насправді потужні заходи безпеки, які посилять нас", - сказав Зеленський.

Він уточнив, що ці угоди визначають спектр військової підтримки. "Лише цього року спільна військова допомога за всіма 5 угодами становитиме 6 млрд євро, що значно", - наголосив президент.

За словами Зеленського, також обговорювалося можливе прискорення постачання систем "Patriot" Україні.

"Ми підтвердили наше значне оборонне співробітництво, включно зі спільним виробництвом зброї та обладнання і формалізували наші спільні політичні зусилля щодо посилення ЄС і НАТО", - зазначив Зеленський.

Він також наголосив, що обговорювалася необхідність розпочати переговори щодо членства України в ЄС і підготовку до проведення саміту НАТО у Вашингтоні.

"Найбільш важливим саме зараз є саміт миру. Він має стати насправді глобальним самітом",- сказав глава держави. За його словами, вже близько сотні держав і міжнародних організацій підтвердили свою участь у ньому. "Але Росія шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн", - додав Зеленський.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK