Як діятимуть графіки відключень 16 липня
Війна змінює ціни на нерухомість: аналіз по Харкову | Фото: pixabay.com

Війна змінює ціни на нерухомість: аналіз по Харкову

З перших днів повномасштабної війни Харків перебуває під ударом російських військ. Погіршує ситуацію відключення електроенергії в усіх районах міста, що створює додаткові труднощі для життя містян. Активізація ворога в Харківській області, практично безперервні ракетні атаки посилили напруженість у місті та вплинули на різні аспекти його життя, включно з ринком нерухомості.

Ситуацію на ринку нерухомості в Харкові в умовах нової фази бойових дій і обстрілів, проаналізувала в коментарі РБК-Україна експерт з нерухомості Вікторія Берещак. Вона прокоментувала вплив військових дій на попит і пропозицію у сфері житла, а також зміни цін на житло в цей непростий період.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Психологічні гойдалки. Які ціни на квартири в Харкові зараз

Ринок нерухомості Харкова, як і Херсона та Миколаєва, зараз переживає закономірний період стагнації. Нове будівництво в регіоні зупинилося. По продажах вдарили постійні обстріли та тривале очікування, а потім і сам початок так званого російського наступу, констатує Вікторія Берещак.

Психологічні гойдалки війни штовхають власників на досить радикальні рішення: у місті можна знайти дисконти в межах 40-60% від довоєнної вартості.

"Особливо це стосується об'єктів, розташованих у районах, які найбільше потерпають від масованих російських обстрілів. Для розуміння: зараз 1-кімнатну квартиру на вторинному ринку в місті можна придбати за 10-12 тисяч доларів, що фактично вдвічі нижче ринкових звичних медіанних цін", - пояснює вона.

Причин продажу житла в Харкові з істотною знижкою кілька.

Перша - люди виїхали раніше і поки що не планують повертатися, тому вирішують квартирне питання кардинально. Саме ця категорія продавців формує основний пласт заниженої пропозиції. За останній місяць до них додався незначний відсоток тих, хто прийняв рішення виїхати з міста саме зараз.

Важливий нюанс: на Північній Салтівці або П'ятихатках квартири загалом не купують, хоча оголошень про продаж житла в цих районах вистачає.

До цього етапу завмирання ринку через російський наступ (зараз фактично угод мінімум) продавали здебільшого за дорученням. Купували житло здебільшого жителі Харківщини, які втратили свої квартири. Також купували квартири в Харкові переселенці з Донецької та Луганських областей, які не хотіли їхати далеко від дому", - додає вона.

Ще один пласт покупців - військові та їхні родини. Для них купівля квартири в Харкові стає можливістю скоротити відстань один до одного, відчувати близькість сім'ї в ті моменти, коли це можливо.

Тим часом житло в західних регіонах України стало користуватися попитом з першої фази широкомасштабного вторгнення РФ. Хоча зараз українці вже не їдуть туди так масово й активно, вартість квадратних метрів у цій частині країни не має тенденції до зниження.

Західні області продовжують утримувати лідерські позиції за вартістю квадратного метра в новобудовах, констатує Вікторія Берещак.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK