Заява країн G7: Росія має виплатити Україні збитки в $468 млрд
Секретар РНБО: Війна точно закінчиться переговорами

Секретар РНБО: Війна точно закінчиться переговорами

Україна усвідомлює, що війна закінчиться переговорами, тому підготувала і просуває формулу миру президента Володимира Зеленського. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко на форумі регіону Балтійського моря: "НАТО 2024 і Арктична Європа".

"Україна чітко усвідомлює, що війна закінчиться переговорами. І тому була підготовлена і просувається формула миру президента Зеленського. Наша позиція дуже проста і, переконаний, вона буде підтримана учасниками Саміту миру в Швейцарії в червні 2024 року. Це справжній дипломатичний трек, який має всі шанси сприяти досягненню справедливого миру", - заявив він.

Литвиненко також додав, що Україна потребує "не перемир'я на два роки, а сталого миру на десятиліття, який би зробив можливим розвиток України". Він також висловив сподівання, що на нинішньому Вашингтонському саміті НАТО Україна отримає запрошення до Альянсу.

"Ми розуміємо, що вступ не відбудеться завтра, але вже запрошення охолодить багато гарячих голів у РФ. Воно сприятиме деескалації, а не стане конфронтаційним кроком. Досвід Бухарестського саміту 2008 року чітко довів - у відносинах із Путіним чітка визначеність стабілізує ситуацію, а її відсутність - провокує Росію на агресивні кроки", - сказав Литвиненко.

Нагадаємо, Зеленський ще на початку 2024 року заявив, що не вірить у те, що переговори з російським диктатором Володимиром Путіним можуть принести мир, але вірить, що той визнає свою помилку і свій програш. 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK