Графіки відключень на 18 липня: по дві, три і чотири черги
Мета РФ - повний блекаут в Україні: Міненерго готується до складної зими | Фото: pixabay.com

Мета РФ - повний блекаут в Україні: Міненерго готується до складної зими

Ситуація в енергосистемі України зараз гірша, ніж у 2022-2023 роках, і взимку очікуються серйозні проблеми з електропостачанням. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко на засіданні ради керівників МАГАТЕ у Відні.

"Найбільших руйнувань завдано об'єктам теплової та гідрогенерації, значних пошкоджень зазнали об'єкти системи передачі. Загальні втрати системи становлять до 9 ГВт потужності. Ситуація значно гірша, ніж у попередні роки. Застосовуються обмеження для споживачів. Ми готуємося до досить складної ситуації взимку", - зазначив Галущенко.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

За словами міністра, метою Росії є повний блекаут в Україні. Атомна генерація залишається ключовою для країни, однак російські атаки на підстанції становлять загрозу для АЕС і ядерної безпеки. 

"Ми готуємося до того, щоб взимку працювали всі 9 енергоблоків АЕС. Це наш спосіб вижити. Важливе завдання - захистити атомну енергетику, уникнути блекауту і забезпечити ядерну безпеку, від якої залежить, і глобальна ядерна безпека", - наголосив Галущенко. 

Особливу увагу на засіданні було приділено безпеці окупованої Запорізької АЕС та ризикам чергового знеструмлення станції.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK