Шольц: без Росії миру не досягти
Міноборони назвало дату запуску е-кабінету військовозобов'язаного

Міноборони назвало дату запуску е-кабінету військовозобов'язаного

18 травня Міністерство оборони України запускає електронний кабінет військовозобов'язаного - як і визначено законом України. 

Про це заявила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі Радіо Свобода, уточнивши, що зараз додаток буквально створюється, відомство отримує всі необхідні документи, щоб він був доступний усім українцям.


Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Для того щоб оновити дані в е-кабінеті, потрібно буде завантажити мобільний застосунок, авторизуватися і заповнити необхідні "поля".

За словами Черногоренко, починаючи з 18 травня, у військовозобов'язаних буде обов'язок зареєструвати свої дані (номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання) у трьох доступних форматах - у ТЦК, через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) або через електронний кабінет військовозобов'язаного.

Заступник міністра оборони наголосила, що зараз триває активна робота над тим, щоб у застосунку була доступна дуже проста та зручна функція - авторизуватися, заповнити ці "поля" й отримати одразу інформацію з бази військовозобов'язаних "Оберіг" для того, щоб подивитися, які дані є по тобі в реєстрі.

Для оновлення даних достатньо буде використовувати застосунок, не відвідуючи ТЦК, запевнила Черногоренко.

"Буде можливість робити це дистанційно, без візиту до ТЦК. Надалі, для уточнення інших даних, якщо це буде потрібно, ТЦК зв'яжеться з військовозобов'язаним і далі це буде робота між військовозобов'язаним і безпосередньо працівником ТЦК. Оновити ці дані можна буде з будь-якої зручної точки, в тому числі з-за кордону. Ми вважаємо, що кількість військовозобов'язаних, які будуть користуватися цим функціоналом, може сягати 70-80%, тому що це буде дуже зручно", - зазначила заступниця міністра оборони.

Як відомо, 16 січня 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про цифровізацію армії, який передбачає запуск повноцінного електронного військового обліку в Україні. Зокрема, це стосується електронного військовозобов'язаного кабінету.

Відповідний закон Президент України підписав 2 квітня.

Раніше в Міністерстві оборони заявляли, що планують запустити електронний кабінет військовозобов'язаного вже в другому кварталі 2024 року.

У Міноборони стверджують, що такий е-кабінет створять на кожного військовозобов'язаного, незалежно від того, чи буде він ним користуватися. Тобто реєстрація в ньому буде добровільною і ні до чого не зобов'язує.

Мета сервісу полягає в тому, щоб спростити актуалізацію своїх даних без походу до ТЦК чи ЦНАПу, куди, всі призовники, військовозобов'язані та резервісти мають з'явитися впродовж 60 днів від дня набрання чинності новим законом про мобілізацію. Після цього військкомати використовуватимуть ці дані у своїй щоденній роботі.

При цьому в електронні кабінети повістки надсилати не будуть.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK