Шольц: без Росії миру не досягти
Обстріли РФ України сьогодні більш смертоносні, ніж будь-коли, - WSJ

Обстріли РФ України сьогодні більш смертоносні, ніж будь-коли, - WSJ

За останні шість місяців РФ випустила по Україні приблизно на 45% більше безпілотників і ракет, ніж за попередні шість місяців. Однак Україна збиває ракети набагато рідше, ніж на початку війни.

Таких висновків дійшло видання The Wall Street Journal за результатами аналізу щоденних даних командування Військово-Повітряних Сил України.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Так, тільки минулого місяця показник перехоплення знизився до 30% порівняно з 73% за попередні шість місяців, тоді як показник перехоплення "Шахедів" за останні шість місяців знизився лише на один процентний пункт і становив 82%.

Зниження можливостей протиповітряної оборони України пояснюється посиленням атак російських безпілотників і ракет, а також обстрілами з балістичних ракет. Крім того, у Києва закінчуються боєприпаси для системи Patriot, що поставляється Заходом, яка раніше була найкращим захистом від подібних атак, пишуть автори статті.

І хоча дані про атаки і перехоплення за кілька днів були неповними, а Україна використовує таку статистику в пропагандистських цілях, представник ЗСУ і незалежний оборонний аналітик заявили, що ці дані дають загалом точну картину.

Посилені бомбардування руйнують інфраструктуру і міста, виснажуючи і без того мізерні запаси ракет, які потрібні Україні, щоб не допустити російські ВПС у своє небо.

За словами представника європейської військової розвідки, наступні два або близько того місяці будуть вирішальними для того, чи вдасться стримати російські військово-повітряні сили до того, як в Україну прибудуть нові західні засоби ППО.

За словами представника ЗСУ, перехоплення більшої кількості атак може призвести до виснаження запасів боєприпасів, а більш потужні залпи - до перевантаження української оборони, оскільки системи ППО можуть не встигнути перезарядитися досить швидко.

Треба сказати, що за останні шість місяців Росія випустила по Україні 2 628 "Шахедів". Аналітики кажуть, що ці безпілотники частково використовуються для тестування систем ППО перед запуском ракет.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK