График отключения на 14 июля: киевляне останутся без света на 12 часов
Овочі дешевшають, полуниця і черешня дорожчають: що відбувається з цінами | Фото: pixabay.com

Овочі дешевшають, полуниця і черешня дорожчають: що відбувається з цінами

З наближенням літа в Україні спостерігається зниження цін на деякі овочі, тоді як ціни на фрукти та ягоди, навпаки, зростають через прохолодну погоду.

Ціни на ранню капусту і торішню картоплю значно впали. Так, закупівельні ціни на капусту знизилися до 6-10 грн за кілограм, а на картоплю - до 18-20 грн, зазначають аналітики EastFruit.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Ціни на огірки і кабачки також знижуються. Огірки тепер коштують 25-28 грн за кілограм, а кабачки - 35-40 грн.

Однак буряк і морква подорожчали через обмежений урожай. Ціни на буряк урожаю 2023 року сягнули 28-30 грн за кілограм, а на ранній буряк - 60-65 грн. Морква коштує 22-28 грн за кілограм.

Прохолодна погода сповільнила дозрівання полуниці, що дало змогу виробникам підвищити ціни. Зараз полуниця продається по 60-100 грн за кілограм. Ціни на черешню також зросли, сягнувши 130-140 грн за кілограм.

Крім того, експерти Української зернової асоціації (УЗА) знизили прогноз урожаю зернових та олійних культур на 2024 рік до 74,6 млн тонн, що на 1,5 млн тонн менше за попередню оцінку. Серед причин зниження врожаю називають скорочення посівних площ і несприятливі погодні умови.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK