Шольц: без Росії миру не досягти
Поминальні дні в Україні: приготуйте документи та будьте обережні

Поминальні дні в Україні: приготуйте документи та будьте обережні

В Україні в поминальні дні біля кладовищ чергуватимуть поліцейські. Правоохоронці можуть перевіряти людей, українців просять бути обачними. Про це повідомила заступниця керівника Департаменту комунікацій Нацполіції Юлія Гірдвіліс.

"Відповідно, у ці дні буде посилено варіант несення служби поблизу кладовищ. Правоохоронці у складі понад 12 тисяч забезпечуватимуть правопорядок. За інформацією Головних управлінь Нацполіції, у регіонах такі поминальні заходи відбудуться на понад 9 000 кладовищ. Окремо хочемо зазначити, що відвідувати в ці дні кладовища чи ні - це вибір кожного. Але ми маємо розуміти, що це відкрита місцевість. Це підвищений ризик. І укриттів, на жаль, поруч там немає", - сказала вона.

Представниця поліції закликала українців бути обережними на кладовищах, обмежити час перебування, а також пам'ятати, що є регіони, в яких діє вибіркова заборона на відвідування кладовищ. Це - Житомирська, Донецька, Херсонська та Харківська області. Усі інші кладовища в регіонах, наприклад у Чернігівській області, визначена конкретна кількість місць, куди люди можуть прийти і де може бути безпечно.

"Це пов'язано з мінною небезпекою і ще не всі роботи з розмінування на деокупованих територіях завершені. 
Крім того, звертаємося до громадян, які проживають у прифронтових регіонах. Щоб вони уникали в ці дні відвідування кладовищ, що безпосередньо пов'язано з безпекою. Закликаємо також не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, однозначно прямувати з місць скупчення людей", - додала речниця.

Вона нагадала, що в разі виявлення вибухонебезпечних предметів потрібно негайно телефонувати до профільних служб або звертатися до правоохоронців, які поблизу кладовища несуть службу. Крім того, не виключаються обстріли з боку ворога.

"Наряди поліції нестимуть службу саме поблизу кладовищ. І звісно, що в разі виявлення підозрілих осіб або звернення громадян, які вказують на таких осіб, будуть негайно реагувати. Можуть вибірково перевіряти людей. І основне завдання - уникнути будь-яких правопорушень або провокацій", - заявила Гірдвіліс.

Нагадаємо, в Україні з 12 по 15 травня проходять поминальні дні. У цей період українці традиційно відвідують кладовища. Однак в умовах війни громадян закликають обмежити відвідування кладовищ через імовірність обстрілів. 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK