График отключения на 14 июля: киевляне останутся без света на 12 часов
Українців готують до "темного" літа з високими тарифами на світло | Фото: pixabay.com

Українців готують до "темного" літа з високими тарифами на світло

Літо 2024 року може бути для українців "темним" у плані електропостачання - обмеження стануть ще сильнішими, та ще й дорогим через підвищення тарифів на світло. Про це попереджають експерти. 

Причини - літня спека і ремонти, розповів директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко в коментарі РБК-Україна.

Він зазначив, що якраз підвищення тарифів - це можливість профінансувати ремонти державних електростанцій, що, своєю чергою, дасть змогу забезпечити українців світлом сьогодні і наступної зими. Наразі ж дефіцит уже призвів до запровадження графіків відключень. Але вони діють не цілодобово, а переважно в пікові години.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Загалом підвищення тарифів дасть змогу не лише скоротити борги на ринку, а й оздоровити фінансову ситуацію в енергетичних компаніях. Це не означає, що відновлення потужностей відбуватиметься швидко, утім, процес буде прискорено.

Зокрема, існує ризик того, що після підвищення тарифів енергопостачання обмежуватимуть ще сильніше. Це пов'язано, насамперед, із літом. Тоді ж ремонтна компанія через спекотну погоду та зростання споживання буде дорожчою.
"Тому дефіцит у системі збільшиться і може бути особливо великим уже в липні. І терміни відключень можуть серйозно збільшитися", - розповів Омельченко.

Ймовірно, жителі Києва найбільше відчують майбутні відключення світла. Сьогодні ж визначення лімітів не враховує наявність критичної інфраструктури, якої в столиці багато і яка іноді працює на всю країну.

Тому обмеження енергопостачання минулого тижня в Києві були більшими, ніж у середньому по країні.

Зараз же уряд працює над тим, щоб розробити справедливі графіки для всіх областей.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK