Шольц: без Росії миру не досягти
В Україні покарали втричі менше корупціонерів | Фото: pixabay.com

В Україні покарали втричі менше корупціонерів

У 2023 році кількість осіб, які потрапили до реєстру корупціонерів, скоротилася майже втричі порівняно з довоєнним 2021 роком і становила 2420 осіб. Такі дані оприлюднила платформа "Опендатабот" у п'ятницю, 12 квітня.

Лідером за ухваленими вироками за останні три роки стала Львівська область. Однак кількість записів у реєстрі також знизилася: якщо 2021 року було 537 випадків, то торік - лише 192.


Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

2021 року основні причини занесення до реєстру корупціонерів були пов'язані з порушеннями, які стосуються декларацій, що становило 75,9% усіх вироків. Однак частка подібних випадків скоротилася до 1,6% 2023 року через те, що НАЗК не перевіряло декларацій посадовців від початку повномасштабної війни, а саме подання декларацій не було обов'язковим.

Таким чином, у 2022-2023 роках більше людей потрапило до реєстру через пропозицію або обіцянку неправомірної вигоди за дії або бездіяльність у владі - 38,2% і 53,1% випадків відповідно.

Найчастіше корупціонерів штрафують - 92% вироків. Позбавлення волі та громадські роботи або випробувальний термін становлять у сумі близько 5-8% покарань.

Особи, внесені до реєстру корупціонерів, перебувають там здебільшого безстроково. Однак є кілька причин, через які їх можуть виключити зі списку, як-от скасування вироку судом, ухвалення виправдувального вироку або поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK