Війська РФ атакували Дніпропетровщину. Є поранені
НБУ думає про прив'язку курсу гривні до євро замість долара | Фото: pixabay.com

НБУ думає про прив'язку курсу гривні до євро замість долара

У найближчому майбутньому Національний банк України може розглянути можливість переходу з долара до євро як основної валюти для курсової прив'язки гривні. Це питання розглядалося на засіданні Ради оверсайту індикаторів грошового і валютного ринків України, - першого з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Так, аналіз валютної структури угод на українському валютному ринку показує, що долар США залишається основною курсоутворювальною валютою. Проте в сегменті операцій банків з клієнтами спостерігається збільшення частки угод в євро. Особливо це помітно в операціях з купівлі безготівкової валюти, де частка угод у євро наближається до 50%, йдеться в повідомленні за результатами засідання.

Експерти наголошують, що дана тенденція, з огляду на прагнення України до євроінтеграції, може незабаром викликати доцільність перегляду основної валюти для курсового прив'язування, і зазначаються, що сьогодні учасники ринку вже відчувають потребу в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK