22 червня відключати світло будуть менше, але довше: графіки
Польща визначилася, що робитиме з українцями призовного віку

Польща визначилася, що робитиме з українцями призовного віку

Українських чоловіків призовного віку силоміць із Польщі повертати не будуть, однак Варшава ще не вирішила, що з ними робити. Про це повідомив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи, повідомляє Укрінформ.

"Досить важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку в Україну силою. Такого не станеться", - сказав Гузи.

Він пояснив, що Варшава перебуває в "іншому становищі", ніж деякі країни, адже на її території проживають мільйони українців

На думку посла, між країнами Євросоюзу триватиме дискусія щодо питання перебування українців після того, як Міністерство закордонних справ ухвалило рішення припинити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Водночас, як зазначив польський дипломат, в уряді його країни лунають різні думки з цього приводу. Наразі Варшава не має конкретної відповіді на те, що робити з українськими чоловіками в державі.

"Ми дуже добре розуміємо ситуацію, в якій опинився український уряд. Взагалі в нас схожий історичний досвід: якщо йде війна, треба захищатися. Але на практиці не всі люди готові це робити. Пам'ятаю, як на початку повномасштабної війни багато українських чоловіків поверталися в Україну. Але я розумію, що всі добровольці вже це зробили. Можливо, допоможуть якісь стимули", - зазначив Гузи.

Нагадаємо, 23 квітня влада призупинила консульські послуги для українських чоловіків призовного віку. Рішення ухвалили на тлі нового закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK