Генштаб оновив дані: "мінус" 1170 окупантів за добу
В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію: що важливо знати

В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію: що важливо знати

У середу, 8 травня, Верховна Рада України проголосувала за продовження воєнного стану і загальної мобілізації. Цей правовий режим у країні діятиме ще 90 днів - до 11 серпня 2024 року.

Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

За проєкт закону №11234 про продовження воєнного стану, а також №11235 про продовження терміну загальної мобілізації, внесених напередодні до парламенту Президентом України Володимиром Зеленським, проголосували 339 і 336 парламентаріїв відповідно, повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк у своїх Telegram-каналах.

Треба сказати, що це вже одинадцяте продовження з початку повномасштабної війни.

Тепер, згідно з процедурою, документи має підписати Президент України Володимир Зеленський.фото: t.me/yzheleznyak


фото: t.me/yzheleznyak

Нагадаємо, воєнний стан введено в Україні ще з 24 лютого 2022 року у зв'язку з повномасштабною військовою агресією Російської Федерації. Йдеться про особливий правовий режим, що вводиться в країні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам влади (військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування) повноважень, необхідних для відвернення загрози та відсічі агресії.

Втім, воєнний стан не слід плутати зі станом війни. Регламентація "воєнного стану" визначається національним законодавством, тоді як "стан війни" регулюється міжнародним правом. Оголошення війни, відповідно до міжнародного права, відбувається шляхом звернення до власного народу або уряду держави-супротивника, світової спільноти тощо.

Крім того, в Україні діє загальна мобілізація, під час якої призвати на службу можуть військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років, якщо вони не мають законних підстав для відстрочки чи виключення з військового обліку.

Зауважимо, що в Україні також було ухвалено низку законів, які вносять певні зміни до питань військового обліку та мобілізації. Так, в країні знижено мобілізаційний вік до 25 років, а з 4 травня скасовано таке поняття як "обмежено придатний", Крім того, з 18 травня набуде чинності ще один комплексний закон, згідно з яким військовозобов'язані мають протягом двох місяців днів мають оновити свої дані.

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK