22 червня відключати світло будуть менше, але довше: графіки
Верховна Рада дозволила мобілізацію ув'язнених | Фото: pixabay.com

Верховна Рада дозволила мобілізацію ув'язнених

Після обговорень, необхідних доопрацювань, внесення правок Верховна Рада України дозволила мобілізацію чоловіків, які перебувають "у місцях, не настільки віддалених". 279 народних депутатів віддали свої голоси за ухвалення проєкту закону №11079-1 про мобілізацію деяких категорій ув'язнених.

Читайте нас у Telegramтільки найактуальніші та перевірені новини

Як повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі, жоден із парламентаріїв не виступив проти ухвалення законопроєкту, тоді як 40 його колег по парламенту все ж "утрималися". До речі, з документа все ж прибрали ризики щодо антикорупції, на чому наполягав антикорупційний комітет.

Отже, згідно з ухваленим законом, із в'язниць не зможуть мобілізуватися:

  • депутати;
  • частина топкорупціонерів;
  • винні в тяжких злочинах (йдеться, наприклад, про вбивства, зґвалтування).
Отметим, что принятый 8 мая 2024 года законопроект №11079 предусматривает мобилизацию, а также военную службу по контракту заключенным во время военного положения. В том же числе законопроект предусматривает условно-досрочное освобождение от отбывания наказания, соответственно, с последующей службой по контракту. Чтобы мобилизоваться, кроме желания осужденного, необходимо и решение суда.Як повідомляв Mignews.ua, 8 травня Верховна Рада України проголосувала за продовження воєнного стану і загальної мобілізації. Цей правовий режим у країні діятиме ще 90 днів - до 11 серпня 2024 року.

Нагадаємо також, що раніше міністр юстиції України Денис Малюська не відкидав, що для засуджених українців, які виявлять бажання мобілізуватися, створюватимуть окремі підрозділи. Він також запевняв, що багато хто з тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі, "не є небезпечними для суспільства, вони й так найближчим часом мають вийти на свободу".

Для тих же категорій, які є ризикованими, будуть передбачені запобіжники, щоб ті не змогли скористатися механізмом, передбаченим змінами в законодавстві щодо можливості мобілізації для засуджених, повідомив міністр. 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK