Шольц: без Росії миру не досягти
Наступ РФ на Харківщину: в ISW назвали причини

Наступ РФ на Харківщину: в ISW назвали причини

Наступальна операція військ РФ з метою захоплення стратегічно важливого міста Вовчанськ на Харківщині значною мірою пов'язана з негласною політикою Заходу, згідно з якою українським військам заборонено використовувати західне озброєння для нанесення ударів по легітимних військових об'єктах на території Росії.

Про це йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Читайте нас у Telegram: тільки найактуальніші та перевірені новини

Аналітики зазначають, що російські війська нині роблять спроби оточити Вовчанськ, наближаючись до міста через села Бугруватка, Стариця та Ізбицьке на заході, а також через Вовчанські Хутори на сході. Їхній основний стратегічний план передбачає захоплення ключових населених пунктів, що перервало б зв'язок українських військ із Вовчанськом і зробило б інші лінії зв'язку більш уразливими.

Експерти також звертають увагу на висновки українського військового оглядача Костянтина Машовця, який зазначає, що Вовчанськ є головним напрямком наступу російських військ на півночі Харківської області. На його думку, загарбники планують обійти місто з південного заходу та півдня.

"Зокрема, росіяни здатні проводити операції з обмеженими силами і засобами для досягнення конкретного результату. Також близькість міста дає російським військам "невелике плече доставки" для забезпечення стабільного контролю та вогневої підтримки без переміщення артилерії. Також це розташування дає змогу швидко доставляти паливо і зброю на лінію фронту", - йдеться у звіті ISW.

Як повідомляв Mignews.ua, у ніч на 13 травня в Генштабі ЗСУ повідомили, що Сили оборони ведуть важкі бої за місто. Росіяни тиснуть на ЗСУ біля Липців і Вовчанська.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВСЕ ПО ТЕМЕ
КОММЕНТАРИИ

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
ЗНАКОМСТВА
МЫ НА FACEBOOK